Rozdělte všechno do několika kategorií

Chcete-li snížit množství lahviček, tubiček a kelímků, doporučujeme shromáždit vše na jednom místě a rozdělit to do kategorií: pleťové krémy (denní a noční), sprchové gely, vlasové produkty (šampon, balzám, kondicionér, maska) nebo produkty pro péči o dutinu ústní (zubní kartáček, zubní pasta, ústní voda, dentální nit).

Zbavte se zbytečných věcí

Nezapomínejte na to, že je důležité včas vyhodit všechny prošlé kosmetické přípravky. Pokud máte v koupelně přípravky, které už delší dobu nepoužíváte, neváhejte a zbavte se jich. S největší pravděpodobností se vám stejně už nikdy hodit nebudou. Takových věcí máme vždy mnohem víc, než si myslíme.

Koupelna Autor: Pexels.com Autor: Pexels.com

Upřednostněte nejčastěji používané přípravky

Doporučujeme rozdělit celou sbírku dámské nebo pánské kosmetiky do podkategorií a umístit je do samostatných organizérů podle toho, jak často jsou používány. A ty, které se používají nejčastěji, mějte vždy po ruce. Pomocí přepážek můžete věci a prostředky pečlivě uložit i do zásuvek.

Vybíráme kontejnery podle barvy

Aby vaše koupelna vypadala stylově a elegantně, je při výběru kontejnerů důležité vzít v úvahu barevné schéma. Raději dejte přednost neutrálním pastelovým odstínům. Buď v barvě stěn, nebo základních koupelnových doplňků. Ale nepřehánějte to, zvolte maximálně dvě až tři barvy.

Stejné kelímky a lahve

Aby barva lahviček pro šampon, balzám a sprchový gel ladila, dejte přednost produktům z řady jedné značky. Nebo si kupte speciální koupelovou sadu lahviček v jedné barvě a naplňte je svými přípravky. Nebojte se ani skleněných nádob. Jsou skvělé pro skladování vatových tamponů a koupelových solí, a přitom vypadají mnohem stylověji než plastové.

Kosmetická taštička

Stylovým a pohodlným doplňkem v koupelně je běžná kosmetická taštička, další skvělý organizér. Ti, kteří někdy používali kosmetickou taštičku na cestách nebo v práci, s tím pravděpodobně souhlasí. Kromě toho nyní existuje obrovský výběr modelů v různých barvách, velikostech a stylech, což umožňuje vybrat krásný a praktický doplněk, který odpovídá designu koupelny.