O to více je nutné se zajímat o to, jak svoje peníze investovat co nejrozumněji, a současně získat kvalitní bydlení. K velmi ceněným typům staveb přitom patří domy z cihel: dokáží poskytnout příjemné bydlení hned několika generacím a svoji hodnotu neztrácejí ani s věkem.

Díky moderním technologiím a službám firem lze dnes získat nejen kvalitní bydlení, ale při výstavbě i výrazně ušetřit. Několik možností určených pro ty, kteří se rozhodnou stavět z POROTHERMU, přiblížil ing. Petr Veleba ze společnosti Wienerberger. A co máte k dispozici?

Vyberte si správné cihly

Při výběru materiálu neberte v potaz cenu cihel, ale to, co od bydlení očekáváte. „Sledujte náklady, které budete v novém domě pravidelně vydávat za vytápění. Dobrou pomůckou může být POROmetr, který naleznete na www.porometr.cz, a s jehož pomocí okamžitě zjistíte, kolik tepla "uteče" zdmi a jakou částku "protopíte" stěnami,“ vysvětluje ing. Veleba. „Menu" na POROmetru nabízí přehled hodnot všech cihel POROTHERM vhodných pro výstavbu obvodového zdiva, takže můžete získat celkové srovnání energetické náročnosti domů postavených z různých druhů cihel.

Rychle, jednoduše a sami

Zvažte možnost postavit si svoje bydlení svépomocí. Pokud se rozhodnete pro technologii POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, můžete hrubou stavbu na již hotové základové desce zvládnout do týdne. Při zdění touto technologií už navíc nepotřebujete míchačku, protože cihly se k sobě spojují speciální PUR-pěnou. Samotné zdění je velmi snadné. Speciální dózy s pěnou dostanete v odpovídajícím množství zdarma při nákupu broušených cihel POROTHERM CB DF. Při použití této technologie je zdivo velmi rychle pevné a zůstává suché. Můžete zdít i v zimě v mrazu, a to až do teploty -5° C.

Nekupujte, půjčte si!

Pokud jste se rozhodli pro výstavbu domu z broušených cihel POROTHERM CB, pomůcky pro zdění nemusíte kupovat, ale lze si je zapůjčit. Zakládací a nivelační soupravu a také nanášecí válec pro zdění na tenkou spáru pořídíte ve více než stovce prodejen stavebnin, které díky spolupráci s firmou Wienerberger nyní fungují i jako půjčovny. Jejich seznam naleznete na www.porotherm.cz/kontakty.

Zdarma si pozvěte odborníka

Jestliže budete sami stavět technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, pozvěte si na svoji stavbu odborníka, který vám zdarma pomůže se založením první řady cihel a vysvětlí další postup zdicích prací. Tuto pomoc si můžete vyžádat na www.porotherm.cz/zakladani. Petr Veleba dále doplňuje: „V rámci služby zajistí společnost Wienerberger příjezd odborného stavebního technika a jeho pomoc v délce maximálně do pěti pracovních hodin. Služba v hodnotě 7.000 Kč je k dispozici bezplatně.“

Nechte si poradit!

Využijte všech možností nechat si poradit od odborníků. Obraťte se se svými dotazy na technické poradce společnosti Wienerberger, spojení na ně naleznete na www.porotherm.cz/kontakty. Rádi vám poradí nejen ohledně stavby, ale třeba i rekonstrukce, obložení domu lícovými cihlami nebo provedení chodníků a příjezdových cest z keramické dlažby.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz.