Různé bylinky ale potřebují různý přístup. Jendou z možností je usychající bylinky odstřihnout, zkrátit jejich zaschlé stonky. Následně bylinky přeberte a vyhoďte ty povadlé. Pokud jste takto zpracovali petržel a koriandr, dejte je do sklenice s vodou, uzavřete sklenici nebo překryjte potravinovou fólií a dejte do lednice. Tak vydrží nejdéle. Jen jim pravidelně měňte vodu.

K bazalce se můžete chovat stejně, jen ji nedávejte do lednice, nechte ji na kuchyňské lince. Pokud se trápíte s pažitkou, rozmarýnem nebo tymiánem, zarolujte je do papírové, předem navlhčené utěrky. Tyto ruličky dejte do uzavíratelné plastové krabičky, zavřete a opět dejte do lednice.

Toto jsou krátkodobá řešení zhruba na týden. Pokud chcete delší dobu, zkuste to jinak.

Čtěte také

Ilustrační fotografie archiv dumazahrada.cz

Čtěte také

Byliny pro každou kuchyni

Mrazák to jistí

Bylinky nakrájejte a dejte na plech, takto můžete vložit do mrazáku. Rychle zmrznou a vy je pak jen přesypete do potravinových sáčků na zip. Díky tomu se vám neslepí dohromady, ale budete je moci postupně odebírat. Toto je skvělé pro pažitku, kopr, mátu, koriandr a petrželku.

Pokud máte libeček a petrželku, můžete je zamrazit s vodou do formiček na led. Případně je můžete zalít zredukovaným vývarem. To využijete později u vaření.

Variantou je i sušení

To je ale musíte sklidit včas a ideálně během slunného dne, kdy v sobě nemají vodu. Rozložte je na suchém místě, případně je pověste v trsech. Sušit je můžete i velmi pomalu v troubě nebo sušičce.

Zdroj: fresh.iprima.cz