Většina manželských postelí se dnes vyrábí s čelem. Kromě toho, že vytváří pocit bezpečí, má i užitečnou funkci – oceníte ho, pokud si večer rádi čtete knihy nebo se koukáte na filmy a chcete si ke sledování pohodlně opřít záda. V nabídce výrobců naleznete postele s čely různých tvarů a z různých materiálů. Žádaná jsou zejména vysoká čela oproti nízkým.

Postelové čelo izoluje

Jde o jednu z mnoha funkcí, které postelové čelo plní. Především v zimě jsou stěny studenější a postelové čelo zajistí, že se tento chlad ze zdi nedostane k vaší hlavě. Čela koupíte rovnou s postelí nebo si je lze dokoupit zvlášť. Vyrábí se v široké škále od dřevěných až po čalouněná, od nízkých až po majestátně vysoká.

Zdroj: Youtube

Výhody postelových čel v kostce

Výhody postelových čel v kostce

  • ochrání vás proti průvanu,
  • ochrání vás před chladem od stěny,
  • pokud spíte s rukama za hlavou, nebudete se odírat o stěnu,
  • dodají pocit bezpečí, bez kterého může být váš spánek neklidný a přerušovaný,
  • barva na stěně se nebude zbytečně rychle opotřebovávat nebo barvit od povlečení.

Výšku čela vybírejte podle velikosti ložnice

V současné době jsou moderní boxspringové postele s vysokými čely. Vysoké čelo dodá celé ložnici luxusní vzhled. Jenže ne každé ložnici bude vysoké čelo slušet. Například v panelákové ložnici, ve které bojujete o každý centimetr místa, by vysoké čelo působilo nepatřičně. Celou místnost by ještě zmenšilo. Proto je lepší volit manželskou postel s nižším čelem.

Pokud se rozhodnete pro postel, která má čelo za hlavou i u nohou, dejte si pozor, abyste se do postele vešli. Pokud měříte 185 cm, nebude vám stačit postel s délkou 190 cm. Bude lepší sáhnout po posteli dlouhé alespoň 210 cm.

Zdroj: bydleni.instory.cz, sconto.cz