Vsaďte na stylové, avšak praktické doplňky! Bez nich by obývací pokoj působil chladně a trávení času v něm byste si jednoduše tolik neužili. A abyste se při výběru vyhnuli zbytečným chybám, připravili jsme pro vás několik tipů ve spolupráci s předním prodejcem sedaček a dalšího interiérového vybavení, kterým je Lumax nábytek.

Komfortní a stylové polštáře jsou základ

Sedačka patří mezi největší kusy nábytku, které v domácnosti najdete. A jak už to tak s velkým nábytkem bývá, pokud ho alespoň trochu nezaplníte, působí prázdně a k odpočinku vás příliš neláká. Vše se ale může hravě změnit, když na sedačku umístíte dobře zvolené polštáře.

Ideální je, když si je vyberete už při nákupu sedačky, jelikož můžete mnohem snadněji sladit jejich odstín s potahovou látkou sedací soupravy. V obchodě Lumax nábytek si dokonce můžete vybrat polštáře se stejným potahem, jako má samotná sedačka.

Pokud však chcete, aby polštářky vynikly, můžete samozřejmě zvolit i zcela odlišný potah, nebo vsadit na kombinaci stejné a kontrastní látky. Jen si dávejte pozor na to, jaký odstín zvolíte. Výrazné polštáře sedačku skvěle oživí, ale nic se nemá přehánět.

V Lumaxu najdete kromě individuálních polštářů i výhodné sady. Získáte tedy jistotu, že spolu budou jednotlivé kousky ladit, a navíc ještě ušetříte. Na výběr máte z různých tvarů a velikostí, zaručeně tedy vytvoříte dokonalý design a zajistíte si příjemný komfort.

V obýváku oceníte i praktický přehoz

Máte doma malé děti, domácí mazlíčky nebo partnera, který hned po příchodu z práce sedne k televizi? Pak se vám bude jistě hodit také praktický přehoz na sedačku, který zároveň poslouží i jako stylový doplněk.

Hlavním účelem přehozu je ochrana proti zašpinění a předčasnému opotřebení sedačky, respektive jejího potahu. Skvrny od jídla, chlupy domácích mazlíčků a další nečistoty se z běžného čalounění dostávají velmi těžko. Přehoz ale jednoduše hodíte do pračky, a pak vám může opět spokojeně sloužit. A co je hlavní – samotná sedačka bude celé roky vypadat jako nová.

Svůj luxusní přehoz si můžete zakoupit rovnou se samotnou sedačkou. Přehoz tak bude na vybraný model perfektně pasovat a kopírovat odstín jejího potahu – nemusíte se tedy obávat toho, že by celkový dojem jakkoli narušil. Přehozy lze vytvořit i na míru, a to v jakékoli potahové látce, takže zaručeně získáte perfektní kousek pro vaši sedačku.

Prostor doplní i květiny a vhodné osvětlení

Základem útulného obýváku však nejsou pouze textilie. Vsadit se rozhodně vyplatí také na další doplňky, jako jsou svícny, obrazy či samolepky na zeď. Místnost skvěle zútulní také pokojové rostliny, obzvlášť když si na ně pořídíte designové květináče.

Zapomenout byste neměli ani na různé zdroje osvětlení. Ke sledování televize vám postačí jemné stínidlo, které zjemní jas vycházející z obrazovky. Na čtení pak využijete spíše silnější lampu, která by měla mít ideálně nastavitelnou pozici, aby vám poskytovala dostatek světla v různých pozicích. Atmosféru celé místnosti pak ucelí stylový lustr.

Nejde však jen o vzhled, ale i vůni. Když ji dobře zvolíte, vytvoří tu správnou náladu, ať už si chcete oddechnout po celém dni v práci, užít si romantický večer s partnerem nebo strávit čas s přáteli. V nabídce Lumax nábytku najdete designové aromadifuzéry a bytové vůně, které jsou kvalitní a velmi příjemné.

A ještě jedna rada na závěr – méně je někdy více. Prázdný obývák sice nepůsobí dobře, ale to ani přeplácaný. Nesnažte se tedy za každou cenu zaplnit každé prázdné místo a vybírejte spíše dekorace, které mají nějakou praktickou funkci. Vytvoříte tak příjemné a útulné prostředí a navíc si usnadníte úklid.