Industriální styl je nadčasový trend, který ani po několika letech neomrzí. A zrovna v kuchyni vypadá opravdu skvěle. Při navrhování industriální kuchyně hrají velmi důležitou roli syntetické i přírodní materiály a textury, jako jsou cihly, kámen, kovy, dřevo, beton, sklo a keramika.

Čtěte také

Domácí vinotéka

Čtěte také

4 tipy, díky kterým vyberete tu nejlepší domácí vinotéku

Co je pro ni typické?

Industriální kuchyně se hodí do velké vzdušné místnosti s vysokými stropy. Barvy jsou založené především na šedých, hnědých, bílých nebo černých odstínech, které se objevují na ostatních použitých materiálech. Do tohoto konceptu skvěle zapadne dřevěná nebo betonová podlaha.

Kuchyně v industriálním stylu Kuchyně v industriálním stylu Autor: Shutterstock

Nábytek bez ozdob

Kuchyně v industriálním stylu nepotřebují příliš nábytku. Důležitý je však úložný prostor bez zbytečných dekorativních prvků. Nábytek by tedy měl být jednoduchý a trochu „strohý”. Vsaďte na kuchyňský nábytek vyrobený z průmyslových materiálů, jako je například nerezová ocel. Hladké ocelové povrchy budou perfektně ladit s hrubými texturami cihel a kamene. Stojí za to dát na nábytek betonovou nebo masivní dřevěnou desku stolu, která dodá prostoru elegantní sofistikovanost a praktičnost.

Osvětlení hraje důležitou roli

Při výběru osvětlení zvolte tlumenou paletu barev a zaměřte se na materiály, jako je například ocel, měď a mosaz. Oblíbenou a klasickou možností jsou černé visící lampy, které v kombinaci s osvětlením ve skříních nebo s reflektory vytvoří vynikající světelné schéma. Dlouhé, závěsné kuchyňské lampy fantasticky zapadnou do industriálního stylu kuchyně.

Zapřemýšlejte také o nákupu lamp ve stylu vintage z bývalých komerčních prostor. Snadno je najdete na internetových aukcích, bazarech nebo bleších trzích. Jejich vzhled povznese industriální charakter kuchyně ještě na vyšší úroveň.

Zdroj: ireceptar.cz, emako.cz

Čtěte také

Čtěte také

Zásadní rozdíly mezi kuchyňskými váhami. Znáte je?