Když zařizujete nový domov, na bytové doplňky se obvykle myslí až v poslední řadě. Bez nich ale bydlení není plně funkční. I zdánlivá banalita, jakou je třeba pěkná rostlina, neotřelá dekorace nebo polštář na sedačce, může změnit atmosféru interiéru a dodat mu ten pravý šmrnc. Jak na to, abyste se doma cítili co nejlépe a nestálo vás to majlant?

1. Dekorativní osvětlení

Nejen na Vánoce má smysl vytáhnout světelné řetězy. Tato dekorace, která vyjde doslova na pár stovek, dokáže interiéru dodat romantickou a trochu i bohémskou náladu. Chce to jen elegantně vybrat místo, kam řetězy umístit, a pak si už jen užívat tu krásu.

Podívejte se na vtipné dekorace na videu:

2. Provoňte domov

Svíčky jsou základem zútulnění místnosti. Vytvářejí romantickou atmosféru, provoní domov a dokáží být jednoduchým, a přesto dokonalým doplňkem interiéru. V dnešní době existuje široký výběr velikostí, barev a vůní.

Můžete také zkombinovat svíčky s vonným difuzérem. Rozhodně tím nic nezkazíte, protože zintenzivní vůni svíček. Doporučujeme dát difuzér do chodby, aby vás už při příchodu příjemně přivítala vůně domova.

Čtěte také

Bobkový list proti kašli

Čtěte také

Fantastické účinky bobkového listu na zdraví. Hojí rány a zastavuje kašel

3. Polštáře, plédy a koberce

Díky polštářkům a plédům můžete proměnit svůj interiér klidně každé roční období. Touto jednoduchou a zároveň pohodlnou dekorací ozdobte pohovku, křeslo či postel. Skvělým doplňkem je také koberec. Vzor zvolte spíše jednodušší a odstín slaďte podle vašeho interiéru. Pokud máte doma barvy, jako jsou například: černá, bílá, šedá a hnědá, tak volte pestřejší paletu, abyste domov oživili barvami.

4. Fotky a rámečky

Vystavte si své oblíbené fotografie, zážitky z dovolených nebo krásné momenty. Stačí si nakoupit stejné rámečky, a buď si je vystavit na komodu a doplnit je například svíčkou či difuzérem, nebo je pověsit na zeď. Na zdi si také můžete vytvořit z fotografií galerii.

5. Designové vázy

Máte nevyužité místo na komodě, poličce nebo konferenčním stole? Umístěte na ně vázy nebo dekorační mísy. Kupte si set váz různých velikostí, tvarů a barev a vytvořte si designový koutek.

Zdroj: homeincube.cz, jaktak.cz

Čtěte také

Kuří oko

Čtěte také

Pryč s kuřími oky! Snadno, rychle, z pohodlí domova