Autor: null Správný workoholik se už těší do práce – na to, jak bude pracovat a jen tak bokem a mimochodem také trochu v práci jíst. Až si ráno uvaří první kávu, v příjemném prostředí pracovní kuchyňky si dá v poledne sendvič, odpoledne rychle hrábne do ledničky pro ovoce nebo do zásuvky pro sušenky a pohlcen pracovními povinnostmi se zase navečer vydá do dokonale zařízené kuchyně v kanceláři, kam si nechá poslat pizzu nebo čínu. Je to pohodlné, od práce se tak nemusí ani vůbec vzdálit, nádobí se vyhodí nebo je umyje myčka...

Autor: null Nejen takovíto hektičtí pracovníci, ale všichni ostatní by měli na pracovišti najít dobře zařízenou kuchyni, kde se dá posedět a kulturně nasvačit, naobědvat nebo podle potřeby navečeřet. Hodně z nás zná důvěrně pracovní situace, které nás nutí jíst v kanceláři. Někdy se prostě nakupí tolik urgentní práce, že se prostě nemůžeme utrhnout a dojít do jídelny, bistra nebo restaurace. Jíme tak v kanceláři, ale neměli bychom proto zrovna lít kávu na papíry na pracovním stole a drobit housku do klávesnice.

Kuchyně se většinou zařizuje podle toho, na jakém režimu se zaměstnanci shodnou a co preferují. Když třeba firma sídlí mezi restauracemi, kam lidé odbíhají, kuchyně stačí zařízená jednoduše. Pokud je v okolí jediný krámek a sídlíme na odlehlém místě, kuchyně by se měla zařídit důkladněji. I v menší firmě se vyplatí pořídit větší dvojdřez nebo rovnou myčka.

Autor: null V zaměstnání se musíme shodnout se všemi spolupracovníky – kuchyně musí mít nějaký režim – buď se o nádobí a o pořádek stará stále jedna osoba, nebo se lidé střídají třeba po týdnu, nebo je to na libovůli každého a komu se zrovna chce umýt nádobí, umyje je. Jinak kdo odchází poslední, všechno v kuchyni vypne. Pokud se nějaký ten režim v kuchyni nezavede, brzy je tu slušný chaos - chladnička plná zbytků, kupí se tady neumyté skleničky a hrnky od kávy a čaje.

-ag-Foto: Archiv In