Dětský koberec představuje ideální podlahovou krytinu do pokojíčku. Je teplý, měkký a příjemný na dotek. Oproti hladkým podlahám neklouže, a je tudíž naprosto bezpečný i pro ty nejmenší děti. Navíc zabraňuje víření prachu a snadno se udržuje. Jednou z hlavních předností je i fakt, že dětské koberce místnost dobře odhluční. Tento benefit se nejvíce cení v panelovém domě, kde se tak dá předejít nepříjemným pohledům od sousedů.

Čtěte také

Příklad moodboardu

Čtěte také

Základ přeměny každého interiéru! Moodboard je to, co používají profesionálové

Pověra, že koberec pro děti je plný prachu a roztočů, je již přežitkem. V koberci se roztoči nezdržují, protože v něm nemají vhodné podmínky k životu. Co se týče prachu, tak koberec samozřejmě částečky prachu zachytí, ale díky struktuře svého vlákna je v podstatě samovolně nepustí. Pokud je dětský koberec pravidelně a dostatečně vysáván, tak je vhodný i pro alergika. Koberec totiž na rozdíl od plovoucí podlahy zabraňuje víření prachu v místnosti. Navíc některé typy koberců se mohou pochlubit i antibakteriální úpravou.

Z jakého materiálu by dětský koberec měl být?

Nejlepší materiál pro dětský koberec je určitě vlna, která je příjemná na dotek, hřejivá a měkká. Ovšem nevýhodou vlněného koberce může být jeho vyšší pořizovací cena a velká náročnost na údržbu. Dalším vhodným materiálem je polyamid. Jeho vlákno je příjemné na dotek a snese velice vysoké zatížení. Předností koberce z polyamidu jsou i jeho skvělé antistatické vlastnosti.

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru dětského koberce je třeba zohlednit několik faktorů, abyste vybrali ten správný. Do výběru můžete klidně zapojit i své dítě, čímž si vše usnadníte. Především myslete na to, že koberec je designovým prvkem místnosti, takže by měl ladit s barvami a stylem pokoje. Kromě toho je třeba také zohlednit věk, pohlaví a zájmy vašeho dítěte.

U menších dětí jsou v oblibě zejména dětské koberce s pohádkovými motivy, zvířátky apod. U starších dětí dominují koberce s auty, silnicemi, městy atd. U teenagerů jsou pak vhodnější jednobarevné kusové koberce či neutrální motivy.

Zdroj: breno.cz, living.cz

Čtěte také

Čtěte také

Při výběru dveří jděte přímo k jádru. Výplň dveří ovlivňuje odolnost a hluk