Po dlouhé zimě se všichni těšíme na svěží prosluněné jaro. A jelikož se kvapem blíží, je čas vyzdobit domov veselými jarními dekoracemi a doplňky. Inspirujte se výběrem těch nejkrásnějších, na které nepotřebujete ani velký rozpočet.

Svěží bytový textil

Nejjednodušší způsob, jak za „pár korun” dodat domovu jarní svěžest, je bytový textil. Vyměňte těžké zimní závěsy za lehké lněné. Na pohovku pořiďte pár dekorativních polštářků s květinovým vzorem. Pokud ale nechcete, aby obývací pokoj působil příliš přeslazeně, zvolte jednobarevné polštářky v pastelových barvách, jako je žlutá, modrá, zelená, oranžová nebo růžová. Nezapomeňte ani na ložnici. Peřiny převlečte do povlečení v něžných barvách nebo do povlečení s květinovým motivem a mohutný přehoz vyměňte za lehký pléd.

Jarní dekorace na dveře

Stále na vašich vchodových dveřích visí vánoční věnec? Vyměňte ho za jarní! Věnec na dveře vchod hezky ozdobí a při každém příchodu a odchodu zlepší náladu nejen vám, ale i vašim návštěvám. Věnec zakoupíte už hotový nebo si ho můžete vyrobit dle vlastní fantazie. Základ tvoří proutěný korpus. Na věnci by neměly chybět jarní květy, jako jsou hyacinty, narcisy nebo tulipány. Ty pak můžete doplnit peříčky, barevnými stužkami nebo skořápkami vajec.

Jarní dekorace na stůl

Na stůl na jaře patří čerstvé řezané květiny ve váze, které domov krásně provoní. Jak už bylo řečeno, nejvhodnější jsou tulipány, narcisy a hyacinty. Když se ale vydáte na procházku do přírody, objevíte spoustu jiných květin, jako jsou pryskyřníky, bledule, prvosenky, bramboříky, krokusy nebo sasanky. Aby na stole ještě lépe vynikly, pořiďte si na ně více váz. Jen si dejte pozor, aby vázy spojoval určitý prvek, například materiál nebo odstín. Seskupení váz pak bude působit harmonickým dojmem. Stůl také ozdobte jarním ubrusem s květinovým motivem.

Jarní dekorace do oken

Na okna rozhodně patří truhlíky s květinami nebo bylinkami. Zavěsit do nich můžete ale i nejrůznější dřevěné dekorace s motivem zajíčků nebo kuřátek, které jsou pro jaro typické. Pokud ale chcete vyzkoušet něco nevšedního, za garnýže zavěste také květiny v květináčích, které jsou usazené v pletených macramé závěsech. Velmi praktické jsou také jarní samolepky, které můžete použít i více sezón.

Zdroj: Pinterest.com, Tchibo.cz