Chryzantémy dokáží oživit každou terasu Autor: Shutterstock.com Chryzantémy dokáží oživit každou terasuAutor: Shutterstock.com

Takřka obratem ruky mohou být květiny vysazeny do vhodných pestrobarevných květináčů či truhlíků a umístěny na správná místa. Krásné květy a sytě vybarvené listy zvou k chvilce odpočinku a přinášejí na naše balkony či terasy kus překrásné přírody. Nejen ty balkonové, ale také pokojové rostliny se stále častěji stávají součástí našich domovů, a zkrášlují nám tak třeba opuštěné okenní parapety.

Pokojové rostliny zkrášlují okenní parapety Autor: Shutterstock.com Pokojové rostliny zkrášlují okenní parapetyAutor: Shutterstock.com

Aby naše rostliny zůstaly zdravé a svěží a my si mohli co možná nejdéle užívat jejich krásy, potřebují hodně vzduchu, lásky, ale hlavně pravidelný přísun živin. Pokud se nyní na jaře o naše květiny dobře postaráme, mohou nám potom v dalším průběhu roku poskytnout očekávanou podívanou a radost. Především balkonové a pokojové rostliny vyžadují, abychom pro ně udělali něco navíc, protože substrát, ve kterém přezimovaly, bývá na jaře již zcela vyčerpaný. Právě teď potřebují naše květiny nejvíce vhodné hnojivo.

Rostliny potřebují pravidelný přísun živin Autor: Shutterstock.com Rostliny potřebují pravidelný přísun živinAutor: Shutterstock.com

Hnojení provádíme pravidelně v období růstu rostlin, obvykle to bývá mezi únorem a srpnem. Vždy přitom platí: raději méně, ale častěji. Kolik hnojiva bude zapotřebí, závisí ale vždy na vlastnostech zeminy a konkrétních potřebách rostlin.

Ale ruku na srdce. Zdaleka ne všichni hnojíme rostliny pravidelně. A právě pro ty z nás, kteří na pravidelné přihnojování zapomínáme, existuje ideální řešení. Je jím COMPO univerzální tekuté hnojivo s dlouhodobým účinkem na 60 dní, jež spojuje typickou výhodu tekutých hnojiv spočívající v rychlé dostupnosti živin s výhodami hnojiv dlouhodobých. Vzhledem ke svému dlouhodobému účinku na 60 dní toto hnojivo výrazně snižuje četnost hnojení, a můžeme jej tak provést pouze dvakrát za sezonu.

COMPO Univerzální tekuté hnojivo s dlouhodobým účinkem Autor: Oficiální zdroj COMPO Univerzální tekuté hnojivo s dlouhodobým účinkemAutor: Oficiální zdroj

COMPO univerzální tekuté hnojivo s dlouhodobým účinkem na 60 dní patří mezi komplexní hnojiva a zásobuje rostliny jak hlavními živinami (dusíkem, fosforem a draslíkem), tak i stopovými prvky. Dusík podporuje růst a tvorbu listové zeleně. Fosfor je důležitý pro tvorbu a vybarvení květů a plodů. Díky draslíku se především zvyšuje odolnost rostlin a dochází k posilování jejich buněčné stavby. Rostliny tak dostatečně zaopatříme všemi živinami od prvního dne po dobu 60 dní. Ani dávkování hnojiva nepředstavuje žádný problém. Speciální uzávěr umožňuje jednoduché, čisté a přesné odměřování potřebné dávky.

Více informací o univerzálním tekutém hnojivu COMPO s dlouhodobým účinkem na 60 dní, ale i dalších produktech COMPO, najdete na https://www.compo.com/cz/cz/start.