U jídelního stolu se schází celá rodina při jídle, při slavnostních setkáních, ale rádi zde posedí třeba i přátelé při hovoru s hostiteli, zatímco ti připravují občerstvení. Velikost jídelního stolu prozradí i rodinné vztahy a množství přátel. Je nutné vybírat stoly kvalitní z hlediska řemeslného zpracování i estetických kvalit.

Stůl jako jistota

Autor: archiv Prvotním parametrem při výběru jídelního stolu je obvyklý počet osob, které se u něj budou scházet, a pak prostor, který by měl mít k dispozici každý stolovník. Důležité je i to, zda se čas od času bude scházet i širší rodina. Rozmyslet je také třeba to, jestli zvolíme stůl jako na zámku, to znamená veliký a dominantní, nebo menší, který je možno v případě nutnosti rozšířit. Každopádně je vhodné dodržovat určitá doporučení k uspořádání míst u stolu a k ergonomii. Ergonomická pravidla stanoví minimální šířku místa u stolu pro jednu osobu minimálně 45 cm, což opravdu není mnoho. Optimální je pak již pohodlnějších 60 cm. Hloubka stolu do středu by měla být taková, aby tam osoba, která u něj sedí, pohodlně dosáhla, to znamená asi 80 cm.

Odpovídající rozměr obdélníkového stolu pro dvě osoby by měl mít minimálně 45, ale lépe 60 x 160 cm. Čtvercový stůl pro dva strávníky pak 80 x 80 cm, větší stoly se odvozují z násobků těchto rozměrů. Deska jídelního stolu by měla být pro průměrně vzrostlé strávníky asi 30 cm nad sedákem židle a současně asi 75 až 80 cm nad zemí. Vysocí nebo příliš malí lidé si mohou výšku stolu nechat upravit.

Originál každým coulem

Autor: archiv Rozměry jídelního stolu však musíme přizpůsobit velikosti místnosti, kde bude stát. To znamená dnes nejčastěji v kuchyni či jídelně. Pokud máme malý byt a běžná velikost stolu neodpovídá našim požadavkům, můžeme zvolit rozkládací stůl. Naopak v případě, že se doma nestravujeme pravidelně nebo často, stačí do kuchyně podlouhlý a úzký barový nebo snídaňový pult, obvykle přisazený ke kuchyňské lince. Nejčastějším tvarem stolní desky je obdélník nebo čtverec. V dostatečně velkém prostoru působí útulně stoly kruhové či oválné, ty však musí být ve srovnání s hranatými stoly o něco větší. Stůl je také estetickým doplňkem interiéru. Stále oblíbenější jsou proto atypické tvary desky i nové materiály, například nepravidelný tvar či tvar kapky nebo vlny. Pokud jde o materiály, vedle masivu či dýhovaných desek je oblíbené tvrzené lesklé nebo pískované sklo, leštěná či požárovaná žula, kov, případně jejich kombinace. U některých z těchto materiálů je však třeba brát v potaz také údržbu, která může být náročnější, a ne každému jsou příjemné na dotek. Deska stolu může být také různě zdobená - s prořezanými obrazci, broušená, rytá a podobně. Velmi efektně působí podsvícení. Základním materiálem však bylo a stále je dřevo - příjemné na dotek a krásné na pohled, které se dobře opracovává a lze ho různě povrchově upravovat. Tyto typy stolů necháváme zpravidla bez dekoračních textilií, jestliže však používáme ubrusy, vybereme stůl s jednoduchou hladkou deskou z levnějšího materiálu, který se dobře udržuje.

S nohama na zemi

Autor: archiv Aby bylo posezení či stolování opravdu příjemné, měl by být stůl také stabilní. Stabilitu ve vodorovné poloze zajišťuje takzvaný lub. U tradičních stolů dřevěný trámek spojující nohy těsně pod stolní deskou. U moderních stolů z kovu, skla či kamene není lub buď vůbec, nebo ho nahrazují ocelová lanka a podobně. Stabilita závisí také na uspořádání nohou. U stolu se čtyřmi nohami ovlivňuje často komfort při stolování jejich rozmístění. Aby byl prostor pro posezení co největší, jsou často nohy posunuty až na okraj desky do rohů. Praktičtější jsou v tomto ohledu dvě nohy uprostřed stolu, bývají mohutnější a někdy také svázány trnožem. Na rozmístění židlí u stolu nemají vliv. Podobné je to u stolů s jednou nohou, tu mívají modely oválného nebo kulatého tvaru.

Na pohodlí stolování má kromě dalších atributů vliv také umístění stolu a židlí. Menší čtvercový stůl se dvěma nebo třemi židlemi, případně obdélné stoly klasické velikosti je možné umístit jednou stranou ke zdi nebo předělu mezi kuchyní a jídelnou, naproti tomu historickým masivním, rozložitým, nebo naopak netradičním stolům z moderních materiálů dá vyniknout umístění uprostřed místnosti jako dominantní součásti mobiliáře.

-Dana D. Daňková-Foto: www.profimedia.cz