Za dobrodružstvím na 3 kolech za hranice možností

Nový elektrický vozík Rid-e plně užívá a jezdí pan Milan. Zeptali jsme se…

Pan Milan byl aktivní muž zapálený do všeho, co se motorů týče. 23 let žil v Americe na ostrově Key West. Automechanik, pro kterého byly motorky vášní. Projel východní pobřeží, každou volnou chvíli trávil v sedle a projížděl krajinou, ten pocit volnosti a klidu byl nabíjející. Pak přišla nemoc, prodělal 2 operace páteře v Miami a třetí poslední v Čechách. Bohužel přestal chodit. Neztratil 100% hybnost dolních končetin, i přesto je odkázaný na vozík. Prošel rehabilitačními ústavy v Kladrubech, Berouně, Vršovicích. Pak si poprvé vyzkoušel elektrický vozík Rid-e a jak sám říká, změnil se mu život.

Co vše se ve Vašem životě díky Rid-e změnilo? Změnilo se toho hodně, ale co musím zdůraznit, že už první jízda na vozíku byla naprosto uvolňují. Neváhal jsem ani minutu, věděl jsem, že pokud chci zase získat nezávislost a vnitřní pohodu, tak s tímto vozíkem to bude možné.

Konečně dojedu, kam potřebuji, vyjedu všude, jízda je rychlá a pohodlná. S kamarády mohu konečně zase vyrážet na výlety po Čechách, ale vyjíždíme i do zahraničí. Naposledy jsme byli v Rakousku. Není problém dostat vozík do kufru většího auta. Zvládnu to i já vozíčkář za pomoci jednoho dospělého.

Dost výletů jezdíme na kolech, s vozíkem Rid-e držím krok všude. Není problém jet po lesní cestě, vyjet prudké stoupání i se zátěží dospělého chlapa. Velká kola zvládnou opravdu náročný terén. Kvalitní sportovní sedačka drží tělo tak, jak má.

Vozík je ideálně široký a tichý, v klidu si dojedu nakoupit, jednoduše se vejdu všude. Dobití baterie trvá 2 hodinky a ujedu cca mezi 50-100 km. Záleží na terénu, rychlosti a zátěži. Má značkovou baterii. Za měsíc jsem najel přes 1000 km.

Co říkáte na údržbu? Ta je minimální, vlastně jen dobíjení, které je extrémně rychlé a kontroluji tlak v pneumatikách. Po náročném výletu je třeba vozík opláchnout.

Za mě je vozík TOP, dal mi zase pocit volnosti a samostatnosti. Je to jako na motorce, jedete po silnici a protijedoucí motorkáři vás zdraví. Berou vás jako rovného. Dokonce jsem s Rid-e, jedinou tříkolkou, dal i Mostecký okruh.

Rid-e je český výrobek, který umožňuje lidem s omezenou pohyblivostí podnikat zajímavé výlety, ať už po silnici nebo náročnějším terénem. Je to „Mercedes“ mezi e-vozíky. A nepotřebujete řidičský průkaz.

Chcete si vyzkoušet, co Rid-e dokáže? Objednejte si testovací jízdu ještě dnes a vyrazte za dobrodružstvím cestou necestou!