Kam uklízet zahradní nářadí?


Pokud nemáte zahradní domek, kam byste schovávali veškeré zahradní vybavení, nevadí. Zahradní nářadí můžete uložit kdekoliv – v dílně, stodole, zmíněném zahradním domku, boudě na nářadí, zimní zahradě, skleníku, průjezdu, skříni.

Důležité je jen to, aby bylo místo suché, nezatékalo tam, nesmí tam být ani vysoká vzdušná vlhkost. Na druhou stranu zde nemusíte topit. Největším nepřítelem zahradního nářadí je vlhkost s vodou. Jejich kombinace způsobuje korozi, která znehodnocuje stav vašich pomůcek. Nejvíce trpí ostří – u zahradních nůžek, ale i dalších řezacích a žacích nástrojů.

Jaké řešení je ideální?


Zcela ideální je uskladnění zahradního nářadí v odizolované dřevěné zahradní boudě. Její stavba je jednoduchá, navíc si sami určíte její velikost. Při stavbě buďte důkladní v případě izolace zemní vlhkosti a větrání.

K samotnému skladování nářadí můžete použít různé věšáky, háčky či regály. Právě regály oceníte také při uskladnění jiných předmětů, jako jsou květináče, truhlíky, substráty. Můžete sem dát i zahradní nábytek, sekačku či gril.

Při stavbě dřevěné boudy dbejte na to, aby byl vchod bezbariérový (až sem ponesete něco těžkého, případně něco na kolečkách), ale také dostatečně široký. Měli byste sem pohodlně vnést a vynést cokoliv.

Nezapomínejte ani na zabezpečení vašich zahradních pomocníků. Zahradní technika, ale i nářadí patří k častým cílům zlodějů, kteří spoléhají na jejich nedostatečné zabezpečení.

Zdroj: ireceptar.cz, ceskestavby.cz