Poetizer je sociální sítí určenou pro každého milovníka poezie na světě. Tento startup nově uvádí inovativní model digitálního nakladatelství, které umožní komukoliv snadno a ekologicky publikovat svoji tvorbu.

Interiér v duchu minimalismu

Kancelář o velikosti 150 metrů čtverečních se nachází ve čtvrtém patře prvorepublikové budovy. Interiéry navrhovala designérka Johana Sedláčková Vamberská a architekt Tomáš Císař. Protože je Poetizer velmi jednoduchý, také interiér kanceláře cílil na minimalismus.

Poetizer kanceláře plné zeleně Poetizer kanceláře plné zeleně Autor: BoysPlayNice, www.boysplaynice.com

Prim zde hraje skleník

Hlavním prostorem kanceláře je prostor skleníku – má vyjadřovat divokost myšlení, vždyť i svým vzhledem připomíná nespoutanou džungli. Skleník se stal místem pro neformální setkání – najdete zde prostor pro streamování básnických čtení, ale můžete si zde i odpočinout. Ve skleníku najdete úctyhodných 171 rostlin, zastoupeno je zde přes 100 druhů.

V prostoru najdete také dvě místa, která připomínají dva ostrůvky – zde probíhá každodenní pracovní proces. Na tento prostor navazuje kuchyňka a balkon, z něhož můžete pozorovat Národní třídu. Na úplném začátku kanceláře se rozprostírá vstupní chodba, na kterou navazují také dvě zasedací místnosti.

Čtěte také

Bolavé oči

Čtěte také

Čím ulevit podrážděným očím

Barvy byly vybrány s ohledem na funkci jednotlivých prostor. Bílá barva je metaforou pro list papíru – a proto je použita tam, kde se píše. Tmavě zelená je v místech sloužících ke komunikaci. A vše je prolínáno kontrasty v podobě oranžové.

Zdroj: elaiworkplace.com