Tento 300metrový byt, který se na realitním trhu objevil za necelých 5,7 milionu dolarů a nachází se v bloku lemovaném stromy a galeriemi současného umění, koupili v červenci 2004 Kate Winslet a její tehdy nový, ale nynější exmanžel, oscarový režisér, producent a režisér Sam Mendes.

Daňové záznamy ukazují, že Winslet koupila Mendesův podíl na nemovitosti v roce 2012, rok po jejich rozvodu, a od té doby sedminásobná kandidátka na Oscara, která získala Oscara v roce 2009 za film „Předčítač“, využívala nemovitost s třemi ložnicemi a čtyřmi koupelnami k pronájmu, který jí příjemně zvyšoval příjmy. Podle záznamů totiž požadovala za pronájem měsíčně 20 000 dolarů.

Penthouse se nachází v nejvyšším patře domu a má vstup na velkou soukromou terasu. Dlouhá vstupní galerie vede do prostorné kombinace obývacího pokoje s jídelnou. Tato dlouhá spojená místnost zabírá celkem téměř 110 čtverečních metrů. Vysoké stropy a velké množství obrovských oken zajišťují brilantní přirozené světlo po celý den. Jednou z dominant místnosti je minimalisticky zařízený krb umístěný uprostřed stěny mezi okny, zatímco druhá stěna je lemována jednoduchými regály od podlahy ke stropu, které zaplňují celou tuto stěnu.

Kate Winslett Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Jednoduchá kompaktní otevřená kuchyně, stojící na jednom konci této dlouhé propojené místnosti, není sice nijak velká, ale je vybavena špičkovými designovými spotřebiči, kvalitními pracovními deskami a dvojitým ostrůvkem s konzolovým snackbarem.

Mimo vstupní galerii se nacházejí dva velké pokoje pro hosty, jež mají společnou koupelnu v hale, zatímco slunná hlavní ložnice orientovaná na jih má bělené dubové podlahy, velkou šatnu a plně moderní koupelnu s vintage vybavením, které zahrnuje klasickou vanu pro dva, stojící samostatně, toaletu i sprchový kout.

V horním patře, kam z galerie vedou schody, je pak prostorný pokoj s připojenou koupelnou, který může posloužit jako čtvrtá ložnice nebo rodinný pokoj. Francouzskými dveřmi se pohodlně dostaneme na střešní terasu o rozloze 170 metrů čtverečních, která nabízí 270stupňový výhled na město, který zahrnuje Highline a řeku Hudson.

Kate Winslett Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Kate Winslet je nyní provdaná za Edwarda Abela Smithe, synovce miliardáře Richarda Bransona, který se dříve jmenoval Ned Rocknroll. Žijí především ve Velké Británii, kde si užívají soukromí na statku v Sussexu, asi 90 mil jihozápadně od centrálního Londýna. Historická usedlost s osmi ložnicemi z červených cihel zahrnuje obrovský bazén, velké zahrady a velkou vodní plochu se soukromou padesátimetrovou pláží. Tuto nemovitost koupila v roce 2011 za cenu 3,25 milionu liber, když v okolí natáčela film „Blackbird“ z roku 2019 v jednom ze sousedních domů.