U dýní je doba sklizně závislá na odrůdě a kdy byla vyseta. To mají společné s jinými tykvemi, cuketami, okurkami, ale také rajčaty a paprikami včetně těch chilli. Obecně platí, že vegetační doba dýní je 110 až 130 dnů, ale může být i o dost delší. Obzvláště, když se za chladného a deštivého počasí zastaví v růstu a vyčkávají. V horším případě pak mohou i uhnít. Vlhko vyloženě nesnáší.

Jak poznat zralou dýni

Zralou dýni poznáte velmi snadno. Přestane totiž růst, její stonek zdřevnatí a okolo nasazení stopky najdete na slupce vlasové trhlinky. Navíc má plod samozřejmě výraznou barvu, která vyloženě láká ke sklizni. A když na dýni poklepete, uslyšíte dutý, dunivý zvuk.

Zdroj: Youtube

Kdy sklízet dýně a jaký je správný postup

Správná sklizeň a uskladnění dýní významně prodlouží jejich životnost. Vydrží vám velmi dlouho, aniž byste je museli ihned zpracovávat. Pro sklizeň dýní je ideální slunný den, kdy je sucho a dýně jsou pořádně oschlé. Optimální venkovní teploty jsou od 10 do 15 °C. Dýně sklízejte i s dřevnatou stopkou, která brání pronikání plísní a bakterií dovnitř. Po sklizni dýně pořádně prohlédněte a uskladněte jen ty, které nejsou potlučené, nahnilé anebo promáčklé. Prostě jen zcela zdravé kusy. Ostatní ihned zpracujte.

Jak správně uskladnit dýně

Ideálním místem pro uskladnění dýní je dobře větraný sklep. Možností je sice více, něco vydrží třeba i na chodbě v paneláku, ale přestože dýně dobře snáší vyšší teploty, voda se z nich rychleji odpařuje a slupka rychleji tvrdne. Dýně se pak budou hůře loupat.

V dobře větraném sklepě o stabilní teplotě je důležitý přístup vzduchu k dýním ze všech stran. Jednotlivé dýně se nesmí vzájemně dotýkat, proto je neskladujte v bedýnkách na sobě, protože by se mohly začít kazit. Dýně je ideální skladovat na dřevěných roštech třeba z latěk anebo na seně (stačí třeba vystlat papírové krabice senem anebo slámou). Takto uskladněné pak mohou ve sklepě vydržet dokonce až do jara, ovšem pravidelná a důkladná kontrola je nezbytná.

Zdroj: ireceptar.cz, nasezahrada.com