Někdo se chce vzdát masa, mléka či jiných potravin, ale nerad by přišel o své oblíbené jídlo. Přece jen se jedná o rodinný recept, podle kterého vařila babička i maminka. V dnešní době se už omezovat nemusíte a vaření přizpůsobíte svým potřebám. Představíme vám způsoby, jak oživit klasické recepty. Podívejte se na jídla, která uvaříte snadno v moderních způsobech přípravy.

Zdroj: Youtube

Vepřo knedlo zelo, které vás nevyčerpá

Velmi rozšířenou a oblíbenou se stala asijská kuchyně. Pokud si ani vy nedokážete představit týden bez Asie, musíte vyzkoušet tento slaný recept. Příprava je snadná a poměrně rychlá, ale vaši hosté se budou jen olizovat.

Maso naložíte v kokosové vodě alespoň den před vařením a pomalu ho několik hodin necháte zkaramelizovat. Mezitím si připravíte Bao Bun, čínský knedlík, do kterého maso poté zabalíte. Takže z knedlíku vytvořte spíše kapsu. Nesmí chybět zelí s chilli a sezamem.

Po uvaření knedlík naplňte všemi ingrediencemi, přidejte pár ořechů a salát a můžete prostírat. Vzhledově může toto jídlo připomínat burger, ale je to jeho zdravější varianta.

Zdravý lososový filet

Pokud si rádi pochutnáváte na rybách, pak byste měli vyzkoušet tento recept. Jedná se o moderní twist na klasické jídlo plné omega-3 mastných kyselin a proteinů. Potřebujete na něj lososový filet, citron, olivový olej, česnek, med, sójovou omáčku a koření.

Lososa necháte marinovat a pak 20 minut pečete při 190 stupních. Jako přílohu připravte zeleninu, kuskus nebo rýži. Chutné, rychlé a moderní jídlo máte hotové. Moderní pojetí tkví v přidání medu do omáčky, který jí dodá lehkou sladkost. Bude tak netradičně dobrá, že nebudete chtít přestat jíst.

Tento koláč je pro každého

Vydatný pastýřský koláč z bramborové kaše s masovou náplní je tím typem jídla, kterého uděláte větší množství, ale velmi rychle zasytí. Navíc ho vynechají vegetariáni a vegani. Díky novým nápadům na klasické recepty si dnes připravíte jeho lehčí veganskou variantu.

Maso jednoduše vyměníte za nutričnější a levnější čočku a plno zeleniny s bylinkami. V nádobě na pečení tuto vrstvu přelijete bramborovou kaší a pečete hodinu na 220 stupňů. Garantujeme, že se po takovém jídle jen zapráší.

Do jakých zdravých receptů se pustíte nejdříve?

Zdroje: minimalistbaker.com, zasadnezdrave.cz, na-ryby.eu