Společnost KM Beta, a. s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových bloků, totiž nově nabízí pálený cihelný systém HODOTHERM. Jeho součástí jsou, kromě nosného zdiva, věncovek, překladů a příčkovek, také stropní prvky. HODOTHERM vyrábí Cihelna Hodonín, která letos slaví 150 let existence, nově třetí výrobní závod KM Beta. Stejně jako tradiční systém HODOTHERM představuje také střecha KM Beta kvalitu léty ověřenou v praxi. Střešní systém zahrnuje kromě krytiny také více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší nejen odvětrávání střechy, anténní prostupy, ale i technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí.

Nový pálený cihelný systém

Autor: archiv Pálený cihelný systém HODOTHERM představuje kompletní řešení hrubé stavby. Pro vnitřní a vnější zdivo lze využít širokou nabídku pálených prvků HODOTHERM s tloušťkou od 175 mm (HODOTHERM 17,5 P+D) až do 440 mm (HODOTHERM 44 P+D), které doplňují překlady, bohatý výběr příčkového zdiva a další prvky. Stropní konstrukce jsou v systému HODOTHERM realizovány pomocí stropních nosníků HODO a stropních vložek HODO MIAKO a nebo pomocí stropních keramických desek HURDIS. Výhody řešení stropů pomocí pálených prvků, spočívající především ve vynikajících tepelně izolačních schopnostech keramiky, ve variabilitě obou systémů, nenáročné montáži a cenové dostupnosti, jsou důvodem dlouhodobě vysoké obliby keramických stropů. Více o konkrétních řešeních na www.hodotherm.cz.

Střecha podle vašich představ

Pokud zvolíte pro svou stavbu krytinu KM Beta, můžete si vybírat až ze sedmi různých barevných odstínů a širokého spektra povrchových úprav. Součástí střešního systému jsou hned dva různé typy střešní krytiny. KMB BETA je klasická krytina s nejdelší tradicí, těšící se dlouhodobě důvěře architektů, projektantů, pokrývačů i stavebníků. Velmi oblíbená je také elegantní krytina KMB HODONKA, která na střeše vytváří zajímavé efekty.

Autor: archiv

Střešní tašky KMB BETA se vyrábějí v sedmi barevných odstínech (cihlově červený, višňový, hnědý, šedý, černý, zelený a případně i modrý), tašky KMB HODONKA pak v nejoblíbenější čtveřici odstínů (cihlová, višňová, hnědá, černá). Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost. Zákazník si může vybrat z celkem třech možností: Standard (probarvený beton bez povrchové úpravy), Elegant (dvojitý akrylátový nástřik – matný povrch) a Briliant (speciální dvojitý nástřik s leskem).

Betonové doplňky zajistí barevnou jednotnost střechy

Autor: archiv Střecha to nejsou jenom základní tašky, ale také celá řada doplňků. I když se to nezdá, výsledná cena celé střechy je cenou doplňků výrazně ovlivněna. KM Beta proto nahrazuje plastové střešní doplňky betonovými, a to nejen z důvodu jejich nižší ceny, zároveň vyšší kvality a delší životnosti prvku, ale také proto, že betonové doplňky barevně dokonale ladí se základními taškami.

Životnost až 100 let

Společnost KM Beta nabízí 30tiletou záruku na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost betonových tašek a navíc jako jediná na našem trhu také 30 let na betonové doplňky. Ze zkušeností ale lze říci, že betonová krytina a betonové doplňky KM Beta mají životnost až 100 let. To je především díky tomu, že KM Beta svou střešní krytinu postupně vylepšuje a zvyšuje se i její pevnost. Pevná krytina KM Beta s vysokou únosností bez problémů vydrží i silný tlak, např. velké množství ležícího sněhu na střeše v zimě, a hodí se tak i do náročných klimatických podmínek. Tašky KM Beta mají výbornou mrazuvzdornost - dosahují odolnosti při opakovaném střídání teploty až 25 zmrazovacích cyklů. Dlouhou životnost vykazuje střecha KM Beta i vzhledem k výborné odolnosti proti chemickým vlivům a nízké nasákavosti (činí max. 9 %). Autor: archiv Kvalitní povrchová úprava tašek KM Beta zajišťuje nejen dlouhou životnost, ale i rovnoměrnou barevnost v celé ploše střechy a barevnou stálost.

Nová střecha doslova za chvilku

Pokládka střešní krytiny KM Beta je jednoduchá a rychlá. Díky vylepšení tašek KMB BETA do sebe nyní jednotlivé tašky ještě lépe a přesněji zapadají, což v praxi znamená pohodlnější, snadnější a přesnější skládání tašek na střeše. Při pokládce je třeba dodržet jen několik základních pravidel, která KM Beta uvádí v technické příručce na www.kmbeta.cz. Jestliže jsou detaily střešního pláště z betonové krytiny KM Beta řešeny s využitím originálních doplňků a příslušenství podle doporučených postupů, dosahuje odhadovaná životnost střechy bez problémů již zmiňovaných až 100 let. Největšími výhodami systému KM BETA je bezstarostná údržba, atraktivní vzhled, spolehlivost a dlouhá životnost. Více informací o střešní krytině na internetových stránkách www.kmbeta.cz nebo u manažera vašeho regionu.

-KM BETA-