knihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Betonování, zdění a omítání

Tohle je asi základ, když potřebujete cokoliv stavět. Jsou tu jednoduché a fotograficky doplněné postupy krok za krokem pro ty, kteří nikdy nedrželi v ruce zednickou lžíci nebo netuší, jak správně betonovat, štukovat nebo stavět zeď z cihel.

  • Vydalo nakladatelství CPress, ISBN: 978-80-251-2661-5, Cena: 169 Kčknihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Betonujeme svépomocí / Karel Kolář, Pavel Reiterman

A ještě jednou betonování. Komu nestačila předchozí kniha, ten si užije tady. Hodně podrobně. Dozvíte se, jak správně vybrat přísady do betonové směsi, jak stanovit objemové zastoupení jednotlivých složek, ale třeba také jak uložit směs do bednění a zajistit optimální prostředí pro tvrdnutí betonu. Jak a čím směs správně mísit?

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-3248-0, Cena: 159 Kčknihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

100 osvědčených stavebních detailů - zednictví / Ondřej Šefců, Bohumil Štumpa

Když stavíte, třeba netušíte, jak má vypadat nějaký detail. Tady najdete detaily bednění, roubení, zděných konstrukcí, výplní otvorů, krovů, střech, kování, oplechování a další. Obrázky jsou doplněny krátkým zasvěceným komentářem, případně popisem postupu při provádění konkrétního detailu.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-3114-8, Cena: 299 Kč

knihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

knihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Když chci stavět dům – od pozemku ke kolaudaci / Tomáš Zlatník

I když má tahle kniha už hodně let za sebou a ne všechno, co v ní je psáno, je podle nejnovějších norem (jde o knihu z roku 2013), drtivá většina má prostě platnost nekonečnou. Třeba co jsou ochranná pásma, dotčené orgány, co má obsahovat smlouva o provedení stavby… Prostě ten naprostý základ každé stavby.

  • Vydalo nakladatelství CPress, ISBN: 978-80-264-0161-2, Cena: 169 Kčknihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Izolace a zateplování / Bernhard Serexhe

A když už máte postaveno, zateplujte. Sami, jednoduše, opět podle přesných návodů. Sice je kniha už i podle fotek trochu starší, ale co se mění na pracovních postupech? Materiály se možná vylepšují, ale jeho využití a ruce, které to dělají, jsou pořád stejné.

  • Vydalo nakladatelství CPress, ISBN: 978-80-251-3610-2, Cena: 169 Kčknihy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Udírny a zahradní krby / Václav Vlk

Chcete na zahradě krb, gril či udírnu? Tahle kniha vám ukáže jejich různé druhy, jak je postavit, jakých chyb se vyvarovat. Nejlepší ovšem je, že návody nejsou jen tak nějaké povšechné, ale jsou tu i vyobrazení s přesnými rozměry.

  • Vydalo nakladatelství Grada Publishing, ISBN: 978-80-247-0379-4, Cena: 75 Kč