Naše nová koupelna může být současně nápaditá, krásná i ne příliš drahá. Ať už bude kontrastní nebo jemně tónovaná, konečný efekt si rozhodně můžeme vymyslet i sestavit sami. Jenom musíme
trochu asistovat obkladači a sledovat postup práce, případně v jejím průběhu poopravovat původní záměr a korigovat své představy.
Co třeba rezignovat na drahé, velmi dekorativní a barvami hýřící obklady? Podívejme se třeba na možnosti toho nejobyčejnějšího a nejběžnějšího obkladu, který ale může být velmi elegantní. Je to klasická jednobarevná obkládačka o rozměru 15x15 cm, metr čtvereční stojí od 130 do 200 Kč. Na první pohled máme dojem, že je to to nejobyčejnější, co může být; přesto se s tímto obkladem dá dokázat mnoho. Jak jej zkombinovat?
Čistě bílá koupelna
Tady není o čem mluvit, zde vyniknou jakékoliv kvalitní doplňky – ať nápadné, nebo jemné a decentní. Hezká je kombinace s béžovou nebo bleděmodrou textilií, čistý dojem z bílé barvy v koupelně umocňuje chrom. Čtverečky obkladu můžeme mít položené jako cihly (tzv. „na vazbu“) nebo mít spáry pod sebou (tj. na střih).
Nejelegantnější a nadčasová je kombinace černé a bílé
Můžeme vymyslet nespočet variant – kostky, pruhy, kostkovanou podlahu a bílé stěny, nahodile
pohozenou černou kostku v bílém poli…, ale s doplňky tady už opatrně. Nakoupíme sadu sněhobílých ručníků a osušek, černobílá koupelna může mít baterie bílé nebo chromové, ale také pozlacené. Zásadní chybou by bylo doplňovat takovýto interiér doplňky (mýdlenky, kelímky, dózy) v laciném bílém plastovém provedení.
Efektní je spojení bílé s kobaltově modrou nebo temně (mramorově) zelenou
V tomto případě vyniknou vedle sebe dvě sady ručníků: tmavomodré nebo tmavozelené a čistě bílé. Tyto výrazné barevné kombinace opět snesou kovové doplňky, chrom a v decentním podání i pozlacené kohoutky.
-ag-