Jako bonus přidáme i několik doporučení od e-shopu WellMall, který je jedním z předních prodejců vybavení pro koupelny. Snadno si tak zařídíte svou koupelnu v čistém a minimalistickém stylu, který se jen tak neokouká.

Vyberte barvy a materiály

Prvním krokem při zařizování koupelny je výběr barevného schématu pro celou místnost. Tím se pak můžete řídit nejen při výběru obkladů a většího vybavení, ale i doplňků nebo ručníků. Skandinávský design je známý svou světlostí a vzdušností, proto byste měli vsadit na světlé, neutrální barvy – například bílou, šedou či béžovou.

Koupelnu pak můžete oživit drobnějšími prvky v pastelových odstínech, ať už půjde o modrou, zelenou nebo třeba růžovou. S barvami velmi úzce souvisí také materiály. Skandinávskému designu dominuje příroda, a tak jistě nešlápnete vedle, když v koupelně použijete dřevo, kámen či keramiku.

Dřevěné mohou být například podlahy, stěny nebo jen některé doplňky, vždy se ale můžete spolehnout na to, že dřevo dodá prostoru nádech tepla a útulnosti. Oblíbenou volbou jsou také kamenné nebo keramické obklady, které se snadno udržují a koupelna díky ním působí luxusnějším dojmem.

Vytvořte čistou a prosvětlenou místnost

Klíčem k vytvoření koupelny ve skandinávském stylu je dobré osvětlení. Nejlepší volbou je přirozené světlo, ale pokud v koupelně nemáte okna, můžete použít umělé. Měkké, teplé osvětlení vytvoří relaxační atmosféru, zatímco jasnější světlo prostor spolehlivě oživí. Kromě vrchních světel nezapomeňte ani na menší, avšak silnější svítidla okolo zrcadla, která dámám usnadní péči o pleť a pánům holení.

Skandinávský design sází na čistotu, a pokud má vzniknout i ve vaší koupelně, je třeba předcházet nepořádku – pokud by na vás všude koukaly nějaké věci, celá místnost by svůj severský nádech ztratila. Raději je tedy schovejte do skříněk a místo spousty doplňků si vyberte několik klíčových kusů, které jsou funkční a zároveň esteticky zajímavé.

Nepodceňujte výběr vybavení

Pokud vám to prostor dovolí, pochopitelně si můžete pořídit vanu, naprostým základem je ale sprchový kout s vaničkou, případně odtokovým žlabem. Má čistý a elegantní vzhled, velmi snadno se udržuje a nabízí prostor pro snadnou a rychlou hygienu. Pro skandinávskou koupelnu je tedy jako dělaný. Obchod WellMall nabízí širokou škálu koutů, dveří i vaniček do sprchy, a to v různých stylech a velikostech. Snadno tedy vyberete tu pravou pro vás.

Pokud jde o doplňky, pamatujte na to, že méně znamená více. Vybírejte jednoduché a funkční kousky, které se ke skandinávskému stylu hodí. Například se může jednat o dřevěnou misku na mýdlo, bílý držák na zubní kartáčky nebo černobílý pruhovaný sprchový závěs. Naopak se vyhněte všemu, co je příliš zdobené nebo výstřední.

Při zařizování koupelny ve skandinávském stylu jde přece jen o jednoduchost, přírodní materiály a funkčnost. Pokud vám schází inspirace, doporučujeme nakouknout do nabídky obchodu WellMall, kde najdete vysoce kvalitní výrobky. Obchod má také vynikající zákaznický servis, takže se můžete spolehnout na to, že vám s případnými dotazy poradí.