Lidé postižení povodněmi mohou získat koupelnové výrobky od vybraných výrobců až o 50 procent levněji. Řekl to dnes Jan Vávra z agentury Ariston PR. "Nabídka se vztahuje zejména na obklady, vany či umyvadla," dodal Vávra s tím že postižení lidé se mohou obracet na zelenou linku 0800/100 208.

Slevy poskytují výrobci obkladů Keramika Horní Bříza a Chlumčanské keramické závody, výrobce vodovodních baterií Hansa, sanitární techniky Keramag - Sanitec, výrobce van a sprchových koutů Ravak, výrobce vodovodních a kanalizačních systémů Glynwed, zdících systémů Hebel a výrobce skleněných tvárnic Vitrablok.

Jmenovaní výrobci lidem postiženým záplavami také nabízejí rekonstrukci poškozené či stavbu zcela nové koupelny, a to až o 30 procent levněji. Lidé tak proti standardní ceně ušetří zhruba 50 až 60 tisíc. V ceně je zahrnuto odstranění zbylého jádra, vybetonování, instalace nového jádra a kompletní vybavení koupelny. "Cena zahrnuje i stavební práce a vyřízení všech administrativních záležitostí," doplnil Vávra.

Práce na kompletní rekonstrukci koupelny podle Vávry u jmenovaných výrobců standardně trvá sedm dnů. "Chceme tento termín dodržet. Bude ale záležet na konkrétním případu. Práce se mohou uspíšit, ale i o několik dnů prodloužit," řekl Vávra.

Firmy jsou sdružené v projektu Panel Story a měsíčně rekonstruují řádově stovky převážně panelákových koupelen. "Rekonstrukci koupelny jsou výrobci schopni provést i v rodinných domcích," doplnil Vávra. -čtk-