Neodmyslitelnou součástí koupelny je zrcadlo. Opravdu součástí, nikoliv doplňkem. Hraje důležitou roli nejen v tom, jak dobře se Koupelna, koupelnová zrcadla, umyvadlo, osvětlení Autor: archiv budeme vidět při ranní a večerní hygieně, při holení a líčení, ale také v tom, jak vlastně bude celá místnost vypadat. Protože zrcadlo má, jak víme, tu vlastnost, že může při správném umístění a zvolení velikosti místnost opticky zvětšit, až zdvojnásobit a multiplikovat zobrazené předměty.

Vše se ale musí vyzkoušet. Není cílem, abychom viděli věci stokrát, tak jako v zrcadlovém bludišti.

Aby zrcadlo stylově do koupelny zapadlo, musí se trochu přemýšlet a často i hodně chodit a hledat. V běžných obchodech, například v hypermarketech a hobby centrech, jsou si zrcadla podobná a často ne příliš vkusná. Zlaté ozdůbky, integrované přezdobené lampičky, a dokonce malůvky po okrajích zrcadla pod sklem. Nebo rámy, které se nám do koupelny nehodí. Existují ale designové kousky, bez rámů nebo s jednoduchým kovovým či dřevěným rámem, s vitráží nebo v kombinaci kovu a skla nebo keramiky, porcelánu a zrcadlové Koupelnová zrcadla, koupelna, umyvadlo, vodovodní baterie, orchidea Autor: archiv plochy.

Čím zdobnější obkládačky, tím by měl být rám zrcadla jednodušší. A naopak. Na bílé nebo dokonce betonové stěně vynikne honosný, třeba i vyřezávaný zlacený rám.

Ploché zrcadlo nástěnné s rámem nebo bez něj

Ať je malé nebo velké, nad umývadlo nebo přes půl stěny, dobře se integruje do stylu koupelny. Ale vidíme se jen zepředu, a to například při úpravě vlasů není vůbec postačující. Ze strany se ale uvidíme, pokud vytvoříme rohové zrcadlo - přilepíme dvě úzká vysoká zrcadla do rohu koupelny.

Zrcadlová skříňka s třídílnými zrcadlovými dvířky

Protože křídla skříňkového zrcadla nad umývadlo lze odklápět v libovolném úhlu, můžeme se vidět i ze stran. Praktické je i to, že se do skříňky schová spousta věcí. Problém je, že plastová skříňka nevyhlíží nijak přitažlivě. Poohlédněme se tedy po stylové zrcadlové skříňce proto po nějakém Koupelna, koupelnová zrcadla, zrcadlo, umyvadlo, vodovodní baterie Autor: archiv stylovém, třeba ze dřeva, kovu nebo opravdu kvalitního, barevného plastu.

V koupelně je ideální zkombinovat zrcadel několik. Každé z nich musí být kvalitně osvětlené.

  • Vysunovací kulaté kosmetické kovové zrcadlo
  • Velké zrcadlo na stěnu
  • Trojdílné k pohledu z boku a zezadu na vlasy

Mobilní zrcadlo

Vysoké zrcadlo samostojné se dá sice přenášet, ale musíme dát velký pozor, v koupelně je kluzké prostředí a volně stojící zrcadlo v rámu by mohlo být nebezpečné. Nikdy ho nepořizujeme, pokud máme děti nebo v malé koupelně. Potřebuje prostor a pod sebou nesmekavou podlahu - třeba velkou kobercovou předložku. Vhodné je tak do opravdu velkého, velkoryse řešeného koupelnového prostoru.

Nasvícení zrcadla je velmi důležité

Zrcadlo, osvětlení, koupelna, umyvadlo, koupelnový nábytek Autor: archiv Svou roli hraje kvalitní žárovka i umístění zdroje světla. Zvolíme kvalitní barevné spektrum žárovek nebo zářivek. Určitý typ světla je totiž nepříjemný, vypadáme nezdravě a nemocně, máme kruhy pod očima. To všechno velmi zkresluje a někdy znemožňuje vytvoření decentního make-upu. Když vyjdeme na denní světlo, nalíčení se ukáže být přehnané.

Světlo u zrcadla nemá být nikdy jedno - nemělo by vycházet z jednoho směru, to by vytvářelo na tváři nepřirozené stíny. Také se nedoporučují světla bodová, ale delší, lištová, podélná. Mají být ideálně umístěna nad zrcadlem a na jeho stranách, nebo jen nahoře, respektive pouze po stranách. Světlo by mělo být tak co nejvíce rozptýlené.

-ag-Foto: www.profimedia.cz