Když se naučíte králíka porcovat, začnete vařit i jiné pokrmy a strávníci se jen pohrnou. Maso z hřbetu a boků perfektně poslouží právě na roládu, na kterou se nám už sbíhají sliny. Recept i videonávod jsme pro vás připravili ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR.

Suroviny (4 porce):

  • na náplň: 300 g králičího masa (ořezy), 100 g nejlépe mladého špenátu, 200 ml 33% smetany, sůl a pepř
  • další potřebné suroviny: plát masa z králičího hřbetu a boků, 8 plátků anglické slaniny, 2 mrkve, 2 řapíkaté celery, sůl, pepř a ještě potravinářská fólie

Začněte náplní

Do mixéru dejte špenát, ořezy králičího masa, zalijte smetanou, osolte a opepřete. Směs rozmixuje tak, aby vznikla jemná struktura náplně.

Skládejte, rolujte a vařte

Na potravinářskou fólii rozložte plátky anglické slaniny (viz foto).

Slaninu pokládejte tak, aby se plátky mírně překrývaly Autor: Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Maso z hřbetu a boků mírně rozklepejte a rozložte ho na zhruba polovinu anglické slaniny. Osolte a opepřete. Pak na maso rovnoměrně rozetřete polovinu náplně a na ni poskládejte blanšírovanou zeleninu. Blanšírování je opravdu snadné.

Zeleninu zakryjte zbylou částí náplně a vše s pomocí fólie zabalte. Tak, že fólie zůstane po obvodu rolády, nikoliv vevnitř. Doporučujeme mrknout na video, kde je to perfektně znázorněné.

Pro sichr, jak se říká, roládu zabalte ještě do druhé vrstvy fólie. Pokud máte doma vakuovačku, můžete zkusit roládu opatrně zavakuovat. A pozor, teď dejte roládu do vodní lázně na 3 hodiny na 65 °C. Po vyjmutí ji zbavte fólie, opečte ze všech stran a přidejte přílohu podle svého gusta.

Zdroj: akc.cz

Čtěte také

Čtěte také

Vytuněné plněné papriky. Tohle jídlo nemá chybu