Cibule vás sice během krájení přivede k slzám, ale jindy vám může být velmi k užitku. Má v sobě kromě chuti také neskutečné benefity pro zdraví. Ačkoli se cibule někdy dostává do stínu svých výživově bohatších sourozenců, jako je česnek a pórek, pokud jde o křečové žíly, zaslouží si zvláštní uznání.

Z cibulí můžete dělat mnohem víc! Podívejte se:

Zdroj: Youtube

Co je nejlepší na křečové žíly?

Křečové žíly mohou způsobovat nepohodlí a bolest. Naštěstí máme k dispozici různé metody, jak s nimi bojovat. Tradiční medicína nabízí řadu řešení, ale někdy je lepší se podívat na věci z jiného úhlu pohledu a sáhnout po něčem tradičním. A tady vstupuje na scénu naše milovaná cibule.

Co přírodního pomůže na křečové žíly?

Cibule je přirozený zdroj flavonoidů, zejména kvercetinu, který má antiinflamatorní a antioxidační účinky. Může pomoci zlepšit cirkulaci krve a zmenšit zánět, což může přispět k úlevě od křečových žil.

Vezměte cibulové slupky a udělejte si z nich přírodní obklady. Mohou přispět ke zklidnění a zmírnění křečových žil.

Proč vznikají křečové žíly?

Podle vědců jsou křečové žíly výsledkem slabosti nebo poškození chlopní ve vašich žilách. Tyto chlopně mají za úkol udržovat krev v pohybu směrem k srdci. Když nefungují správně, krev se může začít hromadit a žíly se mohou rozšířit. Křečové žíly jsou také ovlivněny faktory jako dědičnost, těhotenství, obezita, stáří, dlouhé stání či sedění a hormonální změny.

Na co se ještě používají slupky z cibule?

Cibulové slupky nejsou jen zbytečný odpad, který by měl skončit v koši. Můžete je využít v řadě situací. Kromě obkladů na křečové žíly vám slupky poslouží jako přírodní barvivo pro textil. Také je můžete přidat do kompostu, protože jsou bohaté na živiny a pomáhají zlepšit kvalitu půdy.

Zdroj: apollo247.com, healthline.com