Kuchyňský systém nazvaný Ekokook – jak už název napovídá – je odpovědí na současnou ekologickou situaci, znečištěnou vodu a obrovskou produkci odpadu.

Autor: archiv „Náš projekt je založený na tom, že pokud možno co nejvíce vyprodukovaného odpadu vracíme zpátky tam, kde vznikl. Na tom je založena technologicky propracovaná kuchyně budoucnosti – Ekokook,“ říká na úvod Victor Massip.

Návrh futuristické kuchyně má v sobě samozřejmě zabudované koše na recyklovaný odpad, rezervoár na již použitou vodu a samostatný kontejner na organický odpad. Systém Ekokook, který designéři ze studia Faltazi představili začátkem letošního roku, zatím nemá konkrétního výrobce, ale jde o modelovou studii, jak by se v blízké budoucnosti mohlo (a mělo) hospodařit při vaření a další kuchyňské práci s odpady.

Navrhnutá kuchyně má tři samostatné funkční zóny, každá má své funkční vymezení. Celek pak tvoří „stroj“ na vaření a vše okolo. Pojďte ho s námi prozkoumat.  

Autor: archiv „V kuchyni obecně vzniká nejvíc odpadu z celé domácnosti. My jsme se zamysleli nad tím, jak tento „odpadový management“ vylepšit a zefektivnit, protože to považujeme za nutné,“ říkají designéři ze studia Faltazi. „Například si vezměte, když škrábete mrkev… měli bychom být schopni slupky ihned zpracovat a ne je házet společně s ostatními odpadky do koše. Stejně tak je zbytečné, aby voda, jíž myjeme salát, odtékala do kanálu,“ upřesňuje Laurent Lebot.

První část: třídění

V této části kuchyňské linky se třídí odpad: papír, sklo, organické zbytky… „Tady bylo potřeba vyřešit, aby organický odpad nepáchl do prostoru kuchyně a abychom ho zde měli pokud možno co nejméně,“ říká Laurent Lebot. Jsou zde umístěny čtyři výsuvné Autor: archiv boxy na sklo, papír, plasty, kovový odpad. Objem každého kontejnerku designéři pečlivě spočítali tak, aby odpovídal produkci průměrné rodiny dvou dospělých a dvou dětí (neříkají, zda si za model vzali americkou, nebo evropskou rodinu, což může být vcelku rozdíl).

Druhá část: voda, její použití a recyklace

„Při navrhování této části nás inspirovali inženýři, kteří se zabývají recyklací odpadních vod. Když to jde ve velkém, proč nezačít v malém, přímo v kuchyni, kde vodu znečišťujeme každý den,“ pokládá si otázku Laurent Lebot. V této části jsou dva dřezy se zabudovaným rezervoárem, do něhož se shromažďuje voda znečištěná mastnotou a oleji. Ta se pak filtruje tak, aby se dala použít pro myčku. Denně se tak dá ušetřit kolem 15 litrů, což obnáší jeden mycí program a samozřejmě i úsporu peněz.

Autor: archiv Část třetí: recyklace organických zbytků

„Moje popelnice žije,“ řekli jsme si na začátku. Co to znamená? Nasadili jsme sem červy, kteří se postarají o rozklad organického odpadu: slupky od ovoce, zeleniny. To s sebou samozřejmě nese nutnost navrhnout kontejner tak, aby v něm živí červi mohli žít a pracovat na kompostování.

Tento koncept je spojením průmyslových technologií s jednoduchou myšlenkou, že co jde vrátit zpět do přírody, měli bychom vrátit, říkají autoři. „Pokusili jsme se tímto futuristickým návrhem dát odpovědi na některé otázky, které nás trápí, a na které dovedeme prostřednictvím designu odpovědět,“ říkají designéři z Faltazi Labu, kteří navrhli Ekokook. Co si o této cestě kuchyňských technologií myslíte vy?

Autor: archiv

-var-Foto: repro Faltazi Lab