Všechny linky nicméně pojímám tradičně. Držím se raději vyzkoušených a osvědčených půdorysů, střídmé barevnosti, linky by měly být nadčasové, barevně přizpůsobitelné, vzdušné a „neokoukatelné“. Koneckonců, v jednoduchosti a lehkosti je krása.

ČTĚTE TAKÉ:

1) Kuchyně je tedy klasické L v ergonomickém uspořádání jednotlivých zón (skladování – mytí – příprava – vaření), které je ideální pro praváka. Nižší blok skříní se spotřebiči má jednotnou výšku s obložením kuchyně, což vytváří celkově na pohled kompaktní a nezahlcenou kuchyni s dostatečným objemem pro ukládání a velmi dobrou pracovní plochou.

2) Modernější varianta je černobílá a spíše minimalistická, kombinace je opět nestárnoucí a velice dobře kombinovatelná. Paralelní uspořádání zón má své nadšence i odpůrce. Jednoznačnou výhodou je varná zóna otočená směrem k rodině a hostům, na druhou stranu je tu nutné přenášení nádobí a hrnců, což znamená riziko častějšího „bryndání“. Pro někoho může být chybou i absence horních skříněk, je tady ale opět dostatečný prostor pro ukládání i práci. Navíc není problém „dotáhnout“ blok vyšších skříní i obložení až po horní hranu okna. Pak bych volila opačnou koncepci barev.

3) Poslední kuchyně, opět praktické L, je nejklasičtější variantou - co se materiálů týče, kombinace dřeva a bílé je běžná a oblíbená. Proto je toto (pro někoho až nudné) pojetí doplněné výraznější malbou stěn. Výrazným prvkem je „lemování“ kuchyně silnými policemi, mezi nimiž jsou umístěné horní skříňky, naproti jde pak jen o volné police a „zarovnání“ lednice se skříněmi. I tato varianta je prostorná, objemná a přehledná.