Pro koho je určena?

Kuchyně na míru většinou bývají předmětem zájmu náročnějších klientů nebo těch, kteří mají pocit, že výbavu sami nezvládnou. V některých případech se tak nemusí jednat o zbytečné výdaje navíc, ale o nezbytnost. Kdy většinou klienti sahají po kuchyních na míru?

  • Zákazník si nevybral z hotové nabídky kuchyní – tito klienti většinou mají jasnou představu o svých požadavcích a nenašli v ukázkách již hotových kuchyní odpovídající variantu. Než být s novou kuchyní nespokojení, je lepší trochu připlatit za kuchyni na míru. Ne vždy je to ale nutné – někteří výrobci kuchyní jsou schopni pružně reagovat na naši poptávku a poupravit například již hotovou kuchyni na základě našich představ.
  • Zákazník vlastní atypický interiér – pokud máte skosený půdní byt, malinkou garsoniéru nebo třeba máte uprostřed kuchyně nosný sloup, je možné, že si z běžné nabídky nevyberete.
  • Zákazník potřebuje speciální úpravu kuchyně – například potřebujte mít linku o pár centimetrů níž či výš. Ještě specifičtější jsou potom případy, kdy je klient například upoután na invalidní vozík. Na všechny tyto případy jsou ale moderní výrobci kuchyní připraveni.

ČTĚTE TAKÉ:

Prostor pro fantazii

Velkou výhodou je, že kuchyni na míru si můžete do puntíku navrhnout podle svých vlastních představ. Pokud si nejste jisti, že vše zvládnete sami, svěřte se do rukou vyškolených pracovníků. I tak je ale dobré si dopředu v rodině rozmyslet, co byste v kuchyni chtěli a jak sladit kuchyni se zbytkem interiéru.

Počítejte s tím, že budete tázáni na to, jaký je váš rozpočet pro novou kuchyni, zda preferujte tradiční, nebo moderní styl, zda jsou v rodině děti, nebo domácí mazlíčci, jak velká je kuchyně, zda slouží i jako jídelna a jaké spotřebiče v ní chcete mít.

Rozzařte svůj podzimní šatník skvělým dárkem

Chcete mít krásnou, pevnou a hlavně praktickou tašku, která ozdobí vaše rameno na podzim? Kupte si časopis Story č. 27 a za 30 Kč bude taška vaše.

V prodeji od 30. září ve dvou barvách ve vybraných trafikách. ***

Studio vybírejte obezřetně

Různá kuchyňská studia nabízející kuchyně na míru rostou v poslední době jako houby po dešti. Jak ale vybrat to správné? Nechte si poradit od přátel, kteří v poslední době vybavovali nový byt. Podívejte se na některé již realizované projekty na internetu nebo v showroomech větších studií.

Na internetu také existuje celá řada diskusních fór o spokojenosti a zkušenostech s jednotlivými kuchyňskými studii. Nelitujte času a nechte si sestavit projekt alespoň u dvou studií, ať můžete srovnávat cenové a další možnosti. Sledujte také, jaké další služby firma nabízí – návštěvu poradce přímo u vás, výhodnou cenu montáže – to vše se může hodit.

Nechte si poradit

V kuchyňských studiích pracují vyškolení pracovníci, kteří ročně pomáhají vybavit velké množství domácností. Je jistě velkou výhodou, pokud přicházíte s jasnou představou o své nové kuchyni. Díky tomu můžete výrazně ušetřit, neboť částečně uděláte práci za kuchyňské studio.

Vzhledem k tomu, že každý z nás zařizuje kuchyni jednou dvakrát za život, může se stát, že nám odborníci náš návrh důrazně nedoporučí. Je to logické, jde také o dobré jméno firmy. Pokud ale na svém návrhu trváte, zkuste se poradit s dalšími odborníky, kteří možná řešení najdou.

Zakázkovou výrobu si můžete zadat také přímo v truhlářství, zbylé komponenty kuchyně pak můžete dokoupit zvlášť. Ušetříte tak, ale veškeré starosti s vybavováním padají na vaši hlavu.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com