Paní Andrea nám napsala:

Dobrý den,

koupili jsme 18 let starý dům a chtěli bychom zrekonstruovat kuchyň. Tu stávající si navrhovali původní majitelé sami (starší generace) a pro nás, pro mladou rodinu, je nepraktická. Zároveň plánujeme její propojení s obývacím pokojem, nyní je dělí nosná zeď. Líbí se nám skandinávský styl, protože je útulný. V první řadě ale hledíme na praktičnost před výstavními kousky designu. Máme dvě malé děti. Předem Vám děkuji za věnovaný čas a budu se těšit na zpětnou vazbu. *** Místnost je poměrně velká a prostorná, v současné době je mezi obývacím pokojem a kuchyní nosná zeď. Majitelé si přejí obě místnosti propojit, aby se z kuchyně dalo projít do obýváku rovnou a nemuselo se to celé obcházet. Stěna s okny je do oblouku, ale to nám při zařizování vadit nebude. Nábytek jsem situovala k protější stěně.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ 3D NÁVRHY:

Barevné řešení jsem zvolila typické pro severský styl. Bílá kuchyňská linka s pracovní deskou ve světlounkém odstínu dřeva. Podlaha je také dřevěná, ale tmavší – pěkně kontrastuje s kuchyní. Doplňky jsem zvolila rubínově červené, veselé, už kvůli tomu, že má paní Andrea dvě děti.

kuchyně pro paní andreu


POKUD CHCETE PORADIT S NÁVRHEM INTERIÉRU, SE ZAHRADOU, STAVBOU ČI VYBAVENÍM DOMU, NAPIŠTE NÁM DO PORADNY.

Protože se mezi kuchyní a obývacím pokojem vybourá průchod, navrhla jsem dispozici kuchyně zcela jinak, než si majitelé představovali. Přijde mi to mnohem praktičtější a hezčí. Místo kuchyně do tvaru přerušeného „účka“ jsem zvolila rovnou linku u stěny s protilehlým ostrůvkem, který bohatě vynahradí chybějící větší pracovní plochu mezi mytím a vařením. Ostrůvek je dost široký, takže v něm bude i velký úložný prostor. Ten jsem zvětšila také nástavcovými skříňkami nad horními skříňkami. Není to na každodenní používání, ale například formičky na vánoční cukroví a podobné sezonní záležitosti tam určitě najdou své místo. Vedle dveří do spíže je ještě velká skříň na potraviny, opět až do stropu.

Doufám, že jsem paní Andreu inspirovala, určitě jsem jí nabídla na tento prostor trochu jiný pohled. A snad se návrh líbí i vám ostatním.

Obrázky a text: Petra Kolaříková, www.design-domova.cz