Rýže patří k tradičním přílohám, také tvoří hlavní složku mnoha pokrmů. Chcete-li šetřit čas, ale i cenné živiny v rýži, pořiďte si rýžovar. Připraví rovněž luštěniny, pohankovou či jinou kaši, vajíčka… A některé rýžovary zvládnou ještě další suroviny v páře nebo pomalé vaření, vhodné například u polévek či soté.

Porovnejte si sami. Vaření rýže v klasickém hrnci a v rýžovaru:

Zdroj: Youtube

Samá výhoda

Známe jediný případ, kdy budete vděční za rozvařenou rýži, a tou je hustá rýžová kaše zvaná kondži. Přijde vám vhod v době nemocí, tělu dodá živiny a tekutinu. Ale ve všech ostatních případech nikdo nestojí o nepovedenou rýži. Také se spolehněte, že rýže z rýžovaru si uchová maximum živin.

Seznamte se

Rýžovar je elektrický hrnec s poklicí s otvorem pro ucházení páry. Nasypte do něj odměřené množství rýže, předem propláchnuté, přilijte potřebné množství vody, přidejte sůl a koření podle chuti. Zapněte ho a jděte si po svých. Přístroj sám pozná, kdy je rýže hotová a vypne se. S rýžovarem už nikdy nebudete řešit, zda je rýže uvařená tak akorát, nebo kdy jste ji naposledy promíchali, aby se u dna nepřipekla.

Jak bude velký

Vybírejte ho podle toho, pro kolik osob je určený, v jakém množství a jak často chcete rýži zařadit na jídelníček. V obchodech najdete rýžovary různých objemů. Porovnávejte nejen celkový objem, ale také maximální množství rýže, kterou přístroj připraví v jednom zátahu.

Pojem „množství“ se nedá zobecnit, vycházejte z toho, jak to chodí u vás doma. Zatímco jedné rodině se zdá tak akorát běžná 100gramová porce rýže na osobu, jiné rodině by to bylo málo.

A co příkon

S velikostí přístroje souvisí příkon. Menší rýžovary si vystačí s příkonem do 500 wattů, rýžovary střední velikosti pracují s vyšším příkonem, zhruba až 800 či ještě o něco více wattů. Maxi rýžovary o velkém objemu třeba 10 litrů a příkonu například 1500 wattů a víc jsou určené spíše do restauračních zařízení. Obecně platí: vyšší příkon rovná se kratší doba přípravy (a vyšší spotřeba elektrické energie).

Praktické funkce

Čím častěji rýži jíte, tím spíš využijete rýžovar, který zvládne různé druhy. A tím pádem má i více automatických programů. Šikovná je funkce udržení teplé rýže po určitou dobu, můžou to být 2 hodiny, ale třeba i půl dne. Tady pozor: rýže v režimu ohřevu bude po delší době vysychat. Chcete-li si rýži připravit na určitý čas, lepší je spolehnout se na odložený start.

Některé spotřebiče ještě disponují parním nástavcem (košem/miskou), pak v rýžovaru zvládnete i zeleninu nebo ryby či maso. A kdo má rád maximální pohodlí, v obchodech najde i přístroj, který se dá ovládat na dálku skrz mobilní aplikaci.

Zdroj: tasteofhome.com, heureka.cz