Mnoho lidí si představuje kuchyňskou linku striktně se stejnými skříňkami, jako jsou ty spodní. Trend však míří spíše ke kontrastu materiálů. Dokonce ani není nutné, aby měly stejný způsob nebo směr otevírání. Kolem spodních zásuvek a skříněk je totiž nutné mít určitý prostor pro manipulaci, který v horní části kuchyně není potřebný v takové míře.

Jestliže se vzdáte klasických horních skříněk a vyměníte je za police či otevřené skříňky, pak mějte na paměti, že ty spodní musí být maximálně funkční. Z tohoto hlediska je praktičtější si pořídit také o něco hlubší nábytek, do kterého můžete schovat více věcí. Navíc tím získáte i více prostoru na horní desce. Při tomto uspořádání je vhodné zvážit pořízení tyče s věšáky, stejně jako magnetické lišty na nože na stěnu nad kuchyňskou deskou.

Kdy zvolit klasické skříňky s dvířky

Pokud patříte mezi milovníky minimalismu nebo neradi často uklízíte, raději zvolte klasickou linku s horními skříňkami. Velkou nevýhodou otevřených polic je totiž nutnost častějšího utírání prachu nejen na poličkách, ale i na vystaveném nádobí. Zejména v kuchyni totiž bývá prach často mastný.

Oblíbeným prvkem v moderních kuchyních je kombinování dvou až tří otevřených polic v řadě nad sebou. Přidržet je mohou konzoly, nebo je zapusťte rovnou do stěny. Toto řešení poskytuje dokonalý přehled o tom, co je kde uloženo.

Kuchyni v interiéru v industriálním stylu zas odlehčí kovový regál, který bude zajímavým prvkem. Zopakovat ho můžete i v jiné části interiéru. Ve spojení s klasickými horními skříňkami nebo s otevřenými policemi cíleně naruší linii kuchyně a bude dokonalým odkládacím prostorem například pro koření nebo kuchařské knihy.

Zdroj: sconto.cz, bydleni.instory.cz