Lavice si dnes můžete pořídit v nejrůznějších provedeních, a zapadnou tak do venkovského i moderního interiéru. Největší oblibě se ale stále těší ty ze dřeva. Lze je pak doplnit nejrůznějšími podsedáky, polštářky nebo kožešinami. Sezení pak bude podstatně komfortnější. Lavice se ale běžně vyrábějí také z lamina a někteří výrobci materiály kombinují.

Oblíbené jsou také lavice s čalouněním. Ty pak mají sedáky nebo i opěráky vyplněné většinou polyuretanovou pěnou, kterou překrývá buď potahová textilie, kůže, nebo ekokůže, která se snáze udržuje.

Zdroj: Youtube

Velkou výhodou je, že i na lavici určené pro dvě osoby se ve skutečnosti posadí nejméně tři lidé. Podle toho, kde bude tento sedací nábytek stát, pak můžete zvolit jednoduchý rovný tvar nebo třeba rohovou lavici.

To ale neznamená, že rohová lavice musí být umístěná pouze v koutě. Využijete ji i volně v prostoru, například jako předěl mezi kuchyňskou a jídelní částí nebo mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Majitelé malých bytů navíc ocení i to, že pod sedáky se obvykle ukrývá úložný prostor. Ten může mít podobu klasického výklopného sedáku, zasouvacího boxu nebo dokonce výsuvného šuplíku.

I přes nesporné výhody má však rohová lavice do kuchyně i jednu nevýhodu. Když se u stolu sejde hodně lidí, ti na kraji budou možná muset častěji vstávat, aby ty uprostřed pustili na toaletu. Na druhou stranu život v malém bytě s sebou přináší nutnost zvyknout si na mnohé kompromisy, takže tato drobnost nakonec ve vašich očích klady lavice třeba nezastíní.

Zdroj: homeincube.cz, sconto.cz