V sendvičovači jsme si zvykli připravovat plněné, zapečené toasty se sýrem, šunkou a nějakou tou hořčicí. Toto jídlo se však rychle přejí. Zanevřít na tento kuchyňský spotřebič, když už jsme si ho pořídili, by byla ale škoda. Poradí si totiž s přípravou listového pečiva i kuřecím masem. Výhodou tohoto přístroje navíc je, že není potřeba ho pokaždé vymazávat a teplá večeře či snídaně je připravena v rekordně krátkém čase.

Recepty pro sendvičovač

Slané listové šátečky

Příprava 10 minut, pečení 12 minut

Na listové šátečky si připravíme 1 plát chlazeného listového těsta, 1 cibuli, 60 g šunkového salámu, 40 g paprikového salámu, 4 lžíce sterilované papriky, 4 lžičky plnotučné hořčice, rozpuštěné máslo na potření. Plát těsta rozkrojíme na osm čtverců. Salámy nakrájíme na menší čtverečky, cibuli na jemná kolečka a vše promícháme se sterilovanou kapií. Čtverce těsta potřeme z jedné strany máslem a touto stranou je položíme do sendvičovače. Na ně rozdělíme směs, doprostřed položíme lžičku hořčice a překryjeme zbylými čtverci těsta. Opět potřeme máslem a pečeme 12 minut. Čtverce vyjmeme ze sendvičovače a překrojíme je na šátečky.

Tip: Budete-li sendvičovač vykládat těstem, musí být tence vyválené, aby se dobře propeklo.

Kuřecí steak

Příprava 10 minut, pečení 14 minut

Na kuřecí steaky budeme potřebovat 2 kuřecí prsa, 4 velké plátky sýru, 2 rajčata, 4 lžičky oleje, sůl, mletý pepř, mletou papriku nebo chilli, 8 toastů. Kuřecí maso potřeme olejem, mírně naklepeme přes mikrotenovou fólii, osolíme, opepříme a vložíme do rozehřátého sendvičovače. Zavřeme a pečeme 10 minut. Na každý steak položíme 2 plátky rajčete, zakryjeme sýrem, poprášíme paprikou a zapékáme 3 - 4 minuty, až se sýr na povrchu roztaví. Podáváme na opečených toastech nebo s různě upravenými bramborami.

Tip na závěr: Když necháte sendvičovač nejdřív naprázdno rozpálit (a mezitím třeba nachystáte ingredience), bude jídlo rychleji upečené.

TIP REDAKCE: Vyzkoušejte horkou novinku a předplaťte si časopis plný chutných receptů i dobrých rad Kuchyně.cz přes SMS. Pokud si chcete objednat předplatné časopisu Kuchyně.cz přes SMS, stačí zaslat SMS ve tvaru: KUCH mezera JMENO mezera PRIJMENI mezera ULICE mezera CP mezera MESTO mezera PSC na telefonní číslo 902 11. Objednávku pište bez diakritiky.

Po objednání služby vám bude zaslána platební SMS v hodnotě 35 Kč včetně DPH, která funguje jako platba za objednaný časopis. Nejbližší vycházející číslo vám pak bude doručeno přímo do schránky. Tuto službu lze kdykoli zrušit, takže nic neriskujete.

Službu technicky zajišťuje ATS. Infolinka 776 999 199 www.platmobilem.cz.