Stručný souhrn z článku:

  • Při zařizování interiéru je důležité nechat se inspirovat trendy, ale rozhodovat se podle vlastní intuice, jelikož trendy mohou rychle zastarat.
  • Barevné kuchyně jsou zpět v módě, pastelové odstíny jako korálová nebo nefritově zelená dodávají prostoru útulnost, zatímco bílá barva opticky zvětšuje.
  • Matné povrchy a bezúchytkové skříňky jsou praktické a trendy, horní skříňky sahající až po strop zase poskytují více úložného prostoru a plynule se spojují s obývacím prostorem.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Ještě než se plně ponoříte do vybraných trendů, vás chceme upozornit, že trendy udávané předními interiérovými designéry sice mnohdy dodají pocit, že si vybíráme to nejlepší, ale stále se jedná o trendy, které mohou vyšumět stejně rychle jako se zjevily. Proto se jimi inspirujte, avšak ve finále se vždy rozhodujte svou intuicí.

Do módy se opět vrací barevné kuchyně

Jemná korálově červená, písková, nefritově zelená i šedá. Osvěžující pastelové barvy dodají kuchyni veselou atmosféru a pocit útulnosti. Obzvlášť dobře vypadají na větších kuchyňských plochách, od kuchyňských skříněk po obklad za kuchyňskou linkou.

Vedle nešlápnete ani s nesmrtelnou bílou kuchyní. Nádherně prosvětlí celou kuchyni, působí čistě a navíc opticky zvětšuje.

Praktické matné kuchyně a bezúchytkové řešení

Žádný oslnivý lesk na povrchu kuchyňských dvířek v roce 2024 nehledejte. Převládá mat s povrchovou úpravu, která spolehlivě odolá otiskům prstů a nezanechá na povrchu žádnou skvrnu ani v případě bezúchytkového řešení, které mimochodem také patří mezi oblíbené trendy.

Horní skříňky až po strop

Horní kuchyňské skříňky až do stropu poskytnou maximum úložného prostoru. Uschováte do nich více potřebných věcí a zároveň vytvoříte dojem obývákové stěny. Celá kuchyně působí velmi kompaktně, nenápadně a krásně splyne s ostatním obytným prostorem.

Prohlédněte si další kuchyňské trendy níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Dřevo, mramor a terrazzo vzor

Tmavé dřevo v barvě ořechu, dub, jemně zrnité terrazzo a černý nebo bílý mramor patří mezi trendy materiály. Používají se zejména pro kuchyňské pracovní desky, které musí splňovat ty nejvyšší nároky na kvalitu a odolnost.

Zdroj: lepsiebyvanie.sk, siko.cz, elledecor.com