Říká se tomu ostrovní systém. Solární panely zásobují energií akumulátory a celou domácí síť, v případě špatného počasí vyrobí elektřinu doplňkový zdroj, jako je třeba kogenerační jednotka se stirlingovým motorem… Nikde žádné připojení k síti, žádná závislost. To je opačný extrém od toho, co je dnes standardem. A my vám to v tomto čísle pěkně popíšeme a popovídáme si s člověkem více než poučeným v daném tématu. Možná si říkáte, že jdeme z extrému do extrému, ale pro každého z vás to může být skvělé vytyčení mezních situací, mezi nimiž je pak ideální místo pro každého člověka naší země. Být soběstačný alespoň částečně, využívat obnovitelné zdroje, nespoléhat se jen na to, co přiteče zvenčí, ale sám se podílet nejen na spotřebě, ale i výrobě energií.

To jsme zabrousili do hodně vážného tématu, že? Nebojte. V našem časopisu máme i plno témat, která jsou vizuálně krásná, plná inspirace a elegance. Můžeme je shrnout do celkového označení „příroda“. Třeba v interiérech vám ukážeme vybavení a doplňky v přírodních materiálech, tónech, prostě ve spojení s přírodou. Nebo se věnujeme dřevěným podlahám. Takže zase příroda.

A v sekci zahrada? Tam se můžete zahloubat do textů o šeříku nebo muškátech. To jsou opravdu velmi oblíbené rostliny. Ale věnujeme se i těm neoblíbeným rostlinám – hlavně pro přírodu. Náš článek se totiž věnuje invazivním stromům. Víte například, že akát je jedna z nejagresivnějších rostlin na našem kontinentu. Je i na celosvětovém seznamu rostlin, které ohrožují světovou biodiverzitu.

Také se můžete i zasnít v mnoha krásných domech, které jsme navštívili, a svou návštěvu prostřednictvím fotografií přenášíme i vám.

Samozřejmě, že toho máme mnohem víc. Mnohem víc. Jako vždy. A tak nezaváhejte a kupte si nové číslo na stáncích nebo si objednejte jeho předplatné.

Pokud vás něco zaujalo, neváhejte a časopis si kupte, máte několik možností. Časopis najdete téměř na každém stánku, u benzinové pumpy apod., nebo můžete využít předplatného. (Informace o klasickém tištěném předplatném najdete zde) nebo zde v elektronické podobě pro vaše počítače, tablety a telefony. Objednat si jej můžete také přes e-mail na send@send.cz nebo telefonicky na 272 015 015.