Nejprve si řekneme pár důležitých faktů o línání, díky kterým pochopíte, proč je tak důležité. Línání je fyziologický proces, kdy starou srst nahrazuje nová. Línání postupuje od zadní části těla dopředu a je ovlivněno světlem. Věděli jste, že psi, kteří žijí v domácnosti a jsou vystavováni umělému světlu, línají celý rok? Páníčci tak nacházejí chlupy konstantně, i když v menších dávkách. Umělé světlo totiž ovlivňuje přirozenost línání. Psi, kteří žijí venku, línají přirozeně, tedy dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Na jaře se zbaví těžké zimní srsti, kterou naberou během podzimu.

Neexistuje způsob, který by línání u psa zastavil. Jedná se totiž o přirozený a zdravý proces, který je pro každého psa nezbytný. Ostříhat psa do „hola“ není tím nejlepším řešením, neboť by se tím mohl narušit samozahřívací a samoochlazovací mechanismus. Klíčem k prevenci nadměrného línání vašeho psa je dobré využívat jednoduché techniky jako každodenní rutinní péči.

Zdroj: Youtube

Kartáčování psa

Každodenní péče o chlupy vašeho čtyřnohého mazlíčka je naprosto nezbytná, jinak budou chlupy všude a línání bude trvat delší dobu než obvykle. Kartáčování nebo i česání srsti vašeho psa napomáhá k odstranění odumřelých chlupů dříve, než stihnou vypadnout na vaši podlahu. Pravidelné česání psa také zabrání tomu, aby odumřelé chlupy vytvořily na srsti chuchvalce, které mohou poškodit i kůži psa. Ke správnému kartáčování můžete použít vyčesávací rukavice, nejrůznější druhy kartáčů, hřebenů nebo velmi oblíbené furminátory, které si poradí i se zacuchanou srstí.

Péče o srst psa

Kromě pravidelného kartáčování a česání psa hraje velkou roli péče o jeho srst. Pravidelná koupel za použití šamponu proti línání a přidávání lososového oleje do stravy je zárukou výrazného zlepšení línání. Olej kapejte přímo na granule minimálně 2x do týdne. Podporuje imunitní systém vašeho psa a mnohonásobně zlepšuje kvalitu srsti.

Zdroj: domacizoo.cz, topdoghealth.com/,dailypaws.com