Pokud necháte baterii vybitou po delší dobu, může se stát, že baterie dosáhne stavu hlubokého vybití. V takovém případě je riziko, že baterie bude nepoužitelná. Proto je důležité akumulátor před skladováním plně nabít.

Jak skladovat lithium-iontové baterie přes zimu?

Zdroj: Youtube

Správné skladovací podmínky

Ujistěte se, že baterie jsou skladovány na suchém místě, chráněné před vlhkostí. Tím se vyhnete korozi a dalším potížím, které by mohly snížit životnost baterie. Skladování baterie v garáži nebo kůlně v zimě může být špatný nápad. Teploty pod bodem mrazu mohou články poškodit. Na druhou stranu, přímé sluneční světlo a vysoké teploty nejsou o nic lepší.

Pravidelná kontrola stavu nabití

Pokud máte baterii uloženou delší dobu, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce zkontrolovat její stav nabití a případně ji dobít.

Bezpečnostní opatření při skladování

Je důležité, aby baterie nebyla v kontaktu s kovovými předměty. Ty by mohly způsobit zkrat a tím i poškození baterie.

Péče o baterie

Li-ion baterie mohou sloužit po řadu let, pokud s nimi zacházíme správně. Zimní skladování představuje určitou výzvu, ale pokud dodržujete výše uvedená doporučení, můžete se vyhnout mnoha problémům a prodloužit životnost vašich baterií. Buďte vždy opatrní a pečliví, a vaše AKU technika vám bude řádně sloužit.

Zdroj: flymo.com, batteryguy.com