Zařizování malých koupelen je pro majitele bytů a domů stejně jako pro odborníky na vybavení koupelen velkou výzvou. Nesmí se zde opominout sebemenší detail. Je nutné vybrat vhodné velikosti a barvy zařizovacích předmětů na straně jedné a obkladů a dlažby na straně druhé. Toto vše si uvědomuje mezinárodní výrobce koupelnového vybavení Sanitec, který nabízí pro malé koupelny a toalety speciální program značek KOLO a KERAMAG. Široká nabídka koupelnových výrobků KOLO zahrnuje speciální program pro malé koupelny a toalety Nova Top Pico, který nabízí za velice příznivou cenu řešení šitá na míru. Závěsný klozet vyniká svým vzhledem, ale také usnadňuje mytí podlahy a díky jeho délce 50 cm jej lze instalovat i do nejmenších koupelen. Díky jeho speciální konstrukci a ergonomickému sedátku s pevnými kovovými klouby nedochází ke snížení pohodlí. Dostatečný průchod ke klozetu a přitom plně funkční mytí rukou umožňuje umývátko s rozměry 50 x 23 cm. Tato koupelnová série nabízí dále stojící klozet s délkou 60 cm, rohový kombinační klozet a rohové umývátko s délkou strany 32 cm.

Na přání je keramika Nova Top Pico k dodání s povrchem Reflex Kolo zabraňující usazování vodního kamene a nečistot. Reflex Kolo je dostupný u většiny keramických sérií vč. programu Nova Top Pico za příplatek pouhých 990 Kč bez DPH/ks. Snadná údržba potěší i uživatele sprchových koutů, dodávaných rovněž s touto povrchovou úpravou za příplatek 1.120 Kč bez DPH.

Kdo hledá speciální řešení pro malé nebo komplikované koupelny, může být potěšen také programem Renova Nr.1 Comprimo, 4U nebo Joly od německého výrobce KERAMAG, jehož hlavním cílem při vývoji bylo vytvořit vhodné výrobky pro lepší využití prostoru a zajištění komfortu a dostatečného volného prostoru i v malé koupelně. Série Renova Nr.1 Comprimo od KERAMAGu nabízí rohové umyvadlo s délkou ramene 55 cm, doplněné spodní skříňkou s dvířky v odstínu světlá bříza a rohovou zrcadlovou skříňkou s poličkami, zásuvkou, osvětlením a vypínačem (23.250 Kč), a závěsný klozet se zmenšenou délkou 48 cm s novým ergonomickým pohodlným sedátkem.

Z koupelnové řady Joly stojí za zmínku asymetrické umývátko, které lze kombinovat s nerezovým polosloupem s důmyslnou odkládací poličkou. Revoluční a mimořádně praktický, zpola zapuštěný pisoár s poklopem, vystupující do prostoru pouhých 15,5 cm, a závěsný klozet s délkou pouhých 48 cm. Pro příznivce moderního, mladého obytného prostředí bylo pak vyvinuto umývátko „Fidelio“ pro nástěnnou a rohovou instalaci.

Umyvadla a klozety KERAMAG jsou na přání k dodání s exkluzivní, snadno čistitelnou glazurou KeraTect® (1.990 Kč) se zárukou 30 let! Na keramice s glazurou KeraTect® nemají nečistoty, bakterie ani vodní kámen žádnou šanci se udržet.Více informací o výše jmenovaných koupelnových řadách naleznete zde. -Sanitec-