Autor: archiv K silvestrovské večeři a noční oslavě většinou sedáme o nějaké to deko nebo kilo těžší po vánočním hodování, a nedá se říci, že tedy úplně hladoví. Celý den ochutnáváme zbývající cukroví, nějaký ten chlebíček a tak pořád dokola. Večerní menu by tedy mělo být spíše lehké, výrazných chutí, ne moc tučné a hlavně překvapivé. Měli bychom leccos spíše jen ochutnat než se přesytit. A dalším úkolem je také dobře vybrat alkohol a správně jej zkombinovat.

Pokud slavíme každý rok tradičně, tak všechny typické silvestrovské pochutiny důvěrně známe – víceméně se opakují. Jednohubky, pomazánky, chlebíčky, salámy, šunka... a k tomu hodně piva, vína, lihovin i nezbytného šampaňského.

Autor: archiv Co ale může být zajímavé a pro mnohé překvapující – vyzkoušejte výborné sýry zapíjené samozřejmě také výborným vínem. K vínu kupme ovčí kaškaval, dobrou goudu, dobře uzrálý kvalitní sýr s modrou plísní a – parmazán! Koupit můžeme levnější, ale výbornou italskou variantu – Grana Padano, i Italové po ní běžně sáhnou. Malé kousky průběžně uždibované z misky a zapíjené vínem jsou výborné.

Se sladkostmi to raději nepřeháníme stejně tak jako se sladkým alkoholem. Spíše se zaměříme na dekorace. Pokud je společnost opravdu veselá, Autor: archiv můžeme vyrobit třeba dort plný Simpsonů, k čemuž využijeme kulatého jedlého papíru s příslušným obrázkem. Také si můžeme pořídit velké plastové číslice, které se zapíchnou do dortu, a složíme z nich nadcházející letopočet.

A ještě dva tipy na něco k pití – první k navození nálady, druhý k rannímu vystřízlivění.

Hořící punčEfektní překvapení o půlnoci nebo po ní: servírujeme na stůl v ohnivzdorné nádobě. Připravíme jej následovně:

V hrnci (ještě působivější bude kotlík) necháme zahřát 1 litr bílého a 1 litr červeného vína, 400 g Autor: archiv cukru a 200 ccm araku. K ohřátému nápoji potom přilijeme asi 3 dl bílého rumu. Postavíme na stůl a před podáním zapálíme. Až se na dosažený efekt vynadíváme, začneme nalévat do sklenek.

Ranní životabudič: Caffé corettoRáno nebo časně k ránu si dáme Caffé coretto; v překladu je to „opravená káva“. Opravujeme ji nejrůznějšími destiláty i nealkoholickými sirupy s výraznou příchutí (vanilkový, oříškový). My při této příležitosti do šálku silného espresa přimícháme lžičku bílého rumu. Po zamíchání ochutnáme a případně ještě přisladíme.

-ag-Foto: www.isifa.com