Technologie skrytých zárubní pro otočné dveře umožňuje, aby se mechanismus zavírání instaloval do zdi, takže stěna navazuje na dveře ve stejné rovině. Mezi stěnou a dveřmi je jen úzká spára. Ve stěnách pak neruší vystouplé zárubně, a lze tak mít stěny i dveře ve stejné barvě. Ve stejném duchu se lze zbavit obložek u posuvných dveří. Tradiční interiéry si na silné obložení kolem posuvných dveří potrpí, ale pokud chcete, aby váš byt dosáhl moderního vzhledu, musíte využít bezobložková stavební pouzdra.

dveře Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Stavební pouzdro je technologie, která zajistí, aby se posuvné dveře zasouvaly přímo do zdi. Pouzdra se skládají z rámu s pojezdovým mechanismem s tvrzenými plastovými kolečky a vlastní „kapsy“, do níž se dveře zasouvají. Kovové stavební pouzdro se instaluje do zdi, takže „kapsa“ z pozinkovaného plechu se stává součástí zdi. Překryje se stěrkovou omítkou a malbou, takže se zdí splyne. V bezobložkové variantě jsou modely Latente Line, Evo Line a Absolute Line. Například u modelu Evo Line je místo zárubní jen ozdobná hliníková lišta, ale je umístěna ve stejné rovině jako stěna. U modelu Absolute Line už není obložka ani lišta, jen čistá zeď.

Grafosklo na celoskleněné dveře nebo do kuchyní

Dveře Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Do dveřních systémů JAP se hodí dveře SAPELI i dveře Porta DOORS v otočném i posuvném provedení. Na výběr je mnoho modelů dřevěných a laminátových dveří včetně dveří s barevnými fóliemi. Stále častěji se v moderních bytech uplatňují celoskleněné dveře JAP, které mohou být součástí celoskleněných stěn. Sklo může být čiré, matné nebo nově v pískové úpravě. Velmi atraktivní jsou grafoskla, kde je fotografie nebo grafický a textilní motiv speciálním postupem vlisován mezi skleněné vrstvy. Grafoskla se uplatní v designových interiérech, a nyní se s nimi obkládají i zástěny v kuchyních.

Největší showroom dveří a zárubní

Celý sortiment dveřních systémů, dveří SAPELI, dveří Porta DOORS a celoskleněných dveří JAP dodává a montuje firma Studio Interier – Janíček, která působí na trhu od roku 1999. Specializuje se na bytové systémy, zařízení a doplňky, takže v současnosti nabízí také půdní stahovací schody, schodiště a nerezová zábradlí, vinylové, laminátové a dřevěné podlahy a dveřní kování M&T. Ucelenou nabídku sortimentu si lze prohlédnout v největším českém showroomu dveří a zárubní v Mladé Boleslavi.

Posuvné dveře Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdrojSTUDIO INTERIER – JANÍČEK, s. r. o.