Jeden soused umí všechno, tak se ho zkusím zeptat. A pak se tam celá rodina přihlásí, dostaneme od obce popelnici a pošťačka nás zařadí do svého denního programu. Necháme se vyfotit na nové občanské průkazy a začne nám nový život.

Tento víkend bude v naší vsi velká královská party. Budeme se seznamovat se sousedy, tak jsme je všechny pozvali do kulturačky, že tam jako popijeme, pojíme a poklábosíme o životu. No, takže jsem připravila seznam na nákup, zatím mám jen naložený hermelín, to jsem dělala poprvé v životě, ale vypadá to dobře, v té velké lahvi. Snad jsem to nepřepískla s chilli… Starší syn se postará o sladké, já o slané, manžel o pití. Malý bude samozřejmě také pomáhat, chce udělat kytici pro vílu – rozuměj spoustu malých mufínků napíchaných na špejlích v kyblíku. Já mám vždycky při plánování hostin strach, že bude málo jídla, pak to přepísknu … Tož uvidíme, když člověk neví, kolik lidí přijde, tak je to těžký. Ale piva bude určitě dost.


PŘEDCHOZÍ DÍLY, KTERÉ SE VĚNUJÍ REKONSTRUKCI PŘED NASTĚHOVÁNÍM, NAJDETE ZDE


A po party přijde konečně řemeslník, co nám udělá chodníčky. Jak zvesela prohlásil manžel u nedělního oběda, příští rok už neuvidíme žádného řemeslníka. Tak jsem ho trochu poopravila, neboť terasa je pořád přikrytá a izolace není udělaná dobře. Tak mu úsměv trochu ovadl. Jenže já prostě chci svou terasu užívat od jara do podzimu, vždyť je tam tak krásný výhled do lesa.

Dům samotný vypadá stále stejně Autor: Jaroslava Králová Dům samotný vypadá stále stejněAutor: Jaroslava Králová

Měli jsme u nás firmu na čištění studní, tak čekáme na výsledek a kolik nás to bude zase stát. Přece jen, když už máme vlastní vodu, tak bychom chtěli být ujištěni, že je dobrá, zdraví nezávadná a můžeme ji pít třeba s podomácku vyrobenou šťávou (už mám zasázené tři rybízy, to by bylo, aby z toho něco nebylo). Už jsem dodělala zimní přípravu zahrady, zasázela živý plot od našich, tatíček můj, možná vlastní, mi připravil skleník (tzn. vše vytrhal, i řepu a pórek – pórek mi nešel, udělala jsem z celé úrody jednu polévku! Zato řepa, ta mi opravdu jde, jen zavařovaná moc dobrá není – tam jsem to s chilli opravdu přepískla, a tak z ní něco připravím na výše uvedenou party. Třeba carpaccio, to je moc dobré!


Plánujete příští rok stavět vlastní dům? Chtěli byste se podělit o své zážitky v pravidelném seriálu, jako paní Králová? Budeme rádi, když nás budete kontaktovat na e-mailu jan.cech@astrosatmedia.cz.


Myslím si, že je čas se rozloučit, neboť teď se u nás už opravdu nebude nic velkého dít – po stavební stránce. Dům je postaven, v kamnech se dá zatopit, když nám to pán domu povolí, v celém domě vládne pohoda a mír, dokonce už i obrázky máme zčásti pověšené. Manžel čeká na déšť, aby mohl pověsit zbylé lustry a držáky na toaletní papíry. A pak si myslím, že nadejde čas začít si užívat venkovského bydlení, rodinné pohody a uspořádat Vánoce, jaké naše rodina ještě nepamatuje.

Přeji vám, abyste si také plnili své sny, abyste našli kolem sebe v rodině spoustu lásky a tolerance, a když pojedete kolem, zajeďte k nám, protože u nás je opravdu krásně a lidé stále dobří!