Dům navrhla dvojice architektů - Oded a Elizabeth Tal. Jedná se o sehraný profesní tandem i o manželský pár. Současní manželé se seznámili při studiích v New Yorku. Po svatbě se z Ameriky přestěhovali do Izraele, odkud pochází Oded. V roce 1988 tam založili vlastní architektonické studio Oded & Elizabeth Tal Architects.

Moderní rezidence s neskutečným výhledem

Tato moderní rezidence byla v roce 2010 postavena ve svažitém terénu v těsné blízkosti druhého největšího města Izraele, jímž je Tel Aviv. Vzhledem k tomu, že se celé město rozkládá podél pobřeží Středozemního moře, mohou si majitelé užívat nádherného výhledu.

ČTĚTE TAKÉ:

Výhledu je koneckonců uzpůsobeno celé rozvržení domu. Architekti se shodli na tom, že by byla škoda nádherného okolí dostatečně nevyužít, a proto se rozhodli stavbu podřídit vnějším dispozicím. Všechny vnitřní prostory domu se tak pyšní výhledem na moře. Na západní stranu, odkud není výhled tak dokonalý, je situován bazén a zahrada.

Bydlení v Tel Avivu, městě dlouhého léta

Dalším určujícím aspektem při navrhování domu bylo počasí. Izraelské podnebí totiž nabízí hned devět letních měsíců s poměrně vysokými teplotami. Dům je i z tohoto důvodu hojně prosklen a také exteriéry jsou pečlivě promyšleny tak, aby po většinu roku mohly sloužit k pohodlnému bydlení. Před domem proto nechybí vestavěná vířivka nebo plně vybavená venkovní kuchyně a pergola.

Zdi rezidence jsou silně zaizolovány a dokonce i velká okna využívají pro lepší izolaci dvojitých skel, aby byl dům co nejlépe chráněn i během extrémních veder.

Interiéry jsou moderní. Převažuje zde bílá barva a jednoduché tvary. Většina nábytku byla dovezena z Itálie. Uvnitř domu se nachází celkem šest ložnic, velká společenská místnost propojená s jídelnou a kuchyní a do suterénu bylo umístěno domácí kino a relaxační místnost.

Foto: Elad Gonen, Oded & Elizabeth Tal Architects