Hlavně je třeba říct, že tohle místo je v průmyslovém severním Vancouveru. Pozemek prakticky sousedí s velmi rušnou křižovatkou a komerční oblastí. Majitelé ale chtěli bydlet v domě, kde budou mít soukromí a budou hodně spjati s přírodou.

A tak architekti se snažili uchovat všechny původní stromy a rostliny na pozemku, a naopak naplánovali další hustou výsadbu. Samotný dům se pak zády otáčí k ruchu města a nechává zde pouze jediný otvor – vstupní dveře. To na druhou stranu se zcela otevírá. Průběžná ohromná okna shlížejí do fjordu a jsou před sluncem i deštěm chráněna zkoseným převisem střechy. Zároveň jejich poloha ve vyvýšené pozici umožňuje absenci jakékoli stínicí techniky, protože před sluncem je interiér chráněn přesahem, před zraky z okolí svou polohou.

Uvnitř domu pak jsou dvě vložená atria, kde je možné si vychutnat otevřenou oblohu bez ruchu silnice. Rozložení místností je vcelku netypické. V suterénu je posilovna, technická místnost a sauna. Všechny ostatní místnosti, až na kuchyni jsou vlastně samostatné a velmi podobné. Mohou se tak stát ložnicí, stejně jako obývacím pokojem a naopak. Odborně se tomu říká generický interiér.