Páté letošní vydání přináší výpravný materiál k naší nejslavnější oponě, vydává se po stopách rezavé šelmy či nahlédne do podzemí Moravského krasu.

Autor: archiv Hynaisova opona Národního divadla je obdivuhodné dílo. Je to krásný obraz obřích rozměrů, autor na něj spotřeboval 26 kg barev. Letos byla opona v péči restaurátorů, kteří 130 let starému dílu vrátili dávnou svěžest!

I když na výlety už není vždy nejlepší počasí, neplatí to pro svět pod našima nohama - konkrétně v punkevních jeskyních v Moravském krasu. Je tam ticho, temnota a celoročně stejná teplota. Podívejte se na fantastické Zrcadlové jezírko.

Komu po výpravě vyhládne, určitě nepohrdne jídlem. V tomto vydání jsme se zaměřili na tradiční český bramborák! Ačkoliv brambory do našich končin zavanuly z Ameriky, křupavou pochutinu s vůní majoránky a česnekem vymyslely naše prababičky!

Cestovat budeme také do Beskyd a na závěr se podíváme na milované místo zpěváka a muzikanta Richarda Tesaříka – řeku Berounku.

Poslechněte si nový radiový spot magazinu Moje země

Moje země č. 5 je k dostání od 15. října 2009! K zakoupení je v běžné prodejní síti nebo přes webové stránky www.predplatnecasopisu.cz.