Visuté mosty pro pěší představují atrakci doslova napříč zeměkoulí, nicméně zase tolik jich není. Najdete je v Americe, v Číně a hlavně v Evropě. Zatím si drží prvenství most Arouca v Portugalsku, který se veřejnosti otevřel v loňském roce, klene se přes údolí řeky Paiva a měří 516 metrů. Ale za pár týdnů už to bude všechno jinak.

Co vás čeká

Visutá lávka Sky Bridge 721 je o více než 200 metrů delší než dosavadní portugalský rekordman. Spojuje Slamník a Chlum, dva vrcholy pohoří Králického Sněžníku, a tak vám nabídne unikátní zážitek – procházku nad Mlýnským údolím. Most se lidem otevře ve výšce 1125 metrů nad mořem, a když dojdete na druhou stranu, budete asi jen o 10 metrů výše. Bráno čistě z pohledu vzdálenosti most–nejbližší pevná půda pod nohama, v nejvyšším bodě této pěší lávky se ocitnete 95 metrů nad zemí.

Navíc vás čeká nová naučná stezka začínající u výstupu z mostu, která vás doprovodí po turistické trase k výchozímu bodu, tedy k horské chatě Slaměnka (sem také vede horní stanice sedačkové lanovky Sněžník). Součástí naučné stezky je hra Most času, jež vás přenese do období 1938 až 2021, a děti potěší prvky rozšířené reality. Stačí mít s sebou chytrý telefon.

Zdroj: Dolní Morava