Zahrada je místo, kde mnoho lidí hledá klid a harmonii, a co by mohlo být hezčí než sledovat pestrobarevné motýly, jak kloužou nad květy a poletují ve vzduchu? Pokud milujete přírodu a rádi byste měli zahradu, která je plná života, pak je tento článek právě pro vás. Pojďme se podívat, jak můžete vytvořit zahradu, která bude lákavá pro motýly.

Jak množit motýlí keř komuli Davidovu?

Zdroj: Youtube


Proč chtít motýly na zahradě?

Motýli nejenže dodávají vaší zahradě krásu a barevnost, ale také plní důležitou roli. Jsou to totiž skvělí opylovači, což je důležité pro mnoho květin a rostlin, které potřebují k opylení právě tyto malé křídlaté pomocníky. Motýli také pomáhají kontrolovat některé druhy škůdců na zahradě. Kromě toho je sledování motýlů uklidňující a meditativní zážitek, který vám může přinést radost a pohodu.


Co mají rádi motýli?

Motýli jsou obzvláště přitahováni určitými druhy květin, které jsou bohaté na nektar. Mezi jejich oblíbené patří například levandule, kopretiny, echinacea nebo chrpy. Motýli také preferují květiny s jasnými a výraznými barvami, zejména červenou, oranžovou a žlutou. Rádi se sluní, proto je vhodné mít na zahradě nějaké kamenné plochy nebo suché zídky, kde mohou motýli odpočívat a nabírat energii ze slunce.


Jak podpořit motýly?

Chcete-li na své zahradě přivítat více motýlů, zaměřte se na výsadbu květin, které mají rádi, a zajištění přirozeného prostředí. Je důležité, abyste minimalizovali používání chemických postřiků, které mohou být pro motýly škodlivé. Místo toho používejte přirozené metody boje proti škůdcům, jako jsou například dravci nebo lákadla. Také je dobré mít v zahradě nějaké stromy a keře, které poskytují úkryt a stín. A nakonec, nezapomeňte trpělivě čekat. Motýli možná neobjeví vaši zahradu hned, ale s časem si ji jistě oblíbí.

Zdroj: rhs.org, butterfly-conservation.com