Stručný souhrn z článku:

  • V zimě vyžadují vlasy extra péči, včetně hydratačních masek, olejů a ochrany před teplem.
  • Základem péče o vlasy v zimě je používání vlasových olejů, šamponu na suché vlasy, vyhýbání se tepelnému stylingu a ochrana před chladem.
  • Copánky jsou ideálním zimním účesem, lze experimentovat s různými styly a zaplést do nich ozdoby nebo stuhy.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Zima a vlasy často nejdou dohromady – suchý vzduch, čepice a drsné počasí se mohou negativně podepsat na vaší hřívě. Ale nebojte se, existují způsoby, jak udržet vaše vlasy nejen zdravé, ale i esteticky přitažlivé. Ať už jste fanynkou rovných vlasů, nebo preferujete hravé kudrlinky, máme pro vás tipy, jak si udržet váš oblíbený styl i během zimních měsíců.

Jak si sama zaplést nádherný cop? Krok za krokem v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Začněme u základu – péče o vlasy v zimě

V zimním období jsou vlasy vystaveny extrémním podmínkám, což znamená, že vyžadují extra péči. Hydratační masky a oleje jsou vašimi nejlepšími přáteli. Nezapomínejte, že i v zimě je důležité chránit vlasy před teplem – pokud používáte fény, kulmy nebo žehličky, vždy aplikujte ochranný sprej. A co na to čepice? Volte materiály, které neelektrizují vlasy, jako je bavlna nebo hedvábí.

Jak pečovat o vlasy v zimě

Jak pečovat o vlasy v zimě

Chcete-li se o své vlasy v zimě starat, můžete se řídit těmito tipy:

  • Používejte vlasové oleje: Vlasové oleje vlasy hloubkově hydratují, zanechávají je hebké, lesklé a zabraňují statické elektřině.
  • Používejte šampon na suché vlasy: Šampon by měl určený speciálně pro suché vlasy, abyste zabránili jejich dalšímu vysušování během zimy.
  • Poskytněte vlasům výživu a hydrataci: Dodejte svým vlasům potřebnou výživu a hydrataci, případně pomocí hloubkové péče.
  • Vyhněte se nadměrnému tepelnému stylingu: Omezte používání žehliček na vlasy a kulmy, abyste zabránili dalšímu poškozování vlasů.
  • Používejte nemastné oleje na vlasy: Aby se zabránilo zatížení vlasů a zároveň se zajistila jejich hydratace, vybírejte nemastné oleje na vlasy.
  • Chraňte vlasy před chladným vzduchem a změnami teplot: Chladný vzduch a změny teplot mohou vlasy vysušovat, proto zvažte používání ochranných účesů nebo doplňků, jako jsou čepice a šály.

Copánky jsou v zimě absolutním hitem

Nejenže vypadají krásně, ale jsou i praktické – vlasy nebudou létat ve větru a nezamotají se pod kapucí nebo čepicí. Experimentujte s různými druhy copánků – od jednoduchých francouzských až po složité rybí copánky. A pokud hledáte něco opravdu originálního, zkuste zaplést do copánků barevné stuhy nebo drobné ozdoby.

Pokud jste začátečník v pletení copů, začněte s klasickým třípramenným copem. Rozdělte vlasy na tři stejné části a střídejte překládání pravého a levého pramene přes střední. Pro francouzský cop začněte stejně, ale postupně přidávejte do pletení malé prameny z obou stran.

U rybího copu rozdělte vlasy na dvě části. Odeberte tenký pramen z vnější strany jedné části a překlopte jej přes druhou část. Opakujte na druhé straně a pokračujte střídavě. Pro nádech originality přidávejte do copu stuhy nebo do něj zapleťte malé ozdoby. Klíčem je praxe a experimentování s různými technikami a stylizací.

Nemáte ráno čas na složité účesy?

Zapletené vlasy jsou rychlou a elegantní volbou. Nízký ohon nebo neformální drdol vypadají skvěle a jsou jednoduché na úpravu. Pro ještě větší efekt zkuste vlasy před vázáním lehce natupírovat nebo přidat pár vln pomocí kulmy. A nezapomeňte, zimní sezóna je ideální doba pro experimentování s různými doplňky – od čelenek přes barevné šátky až po elegantní sponky.

Zdroj: glamour.com, samvilla.com