1) Špatně zvolené obaly

Vzduch je nepřítel mrazení a při ukládání zásob je třeba na to myslet. Špatně zabalené potraviny ztrácejí barvu, chuť, výživné látky, postupně osychají a mění se jejich konzistence. Aromatické potraviny navíc mohou ovlivnit chuť dalších surovin, které v mrazničce máte.

Skvělou pomůckou je vakuovačka, ale dá se to zvládnout i bez ní. K uskladnění potravin využívejte vhodné krabičky s kvalitním víčkem, které k nádobě opravdu dobře přilne.

Praktické jsou i pevné plastové sáčky se zipovým zavíráním – během balení surovin se snažte z nich vytlačit co nejvíce vzduchu. Ušetříte místo a zachováte kvalitu.

Ve videu najdete spousty praktických tipů, díky nimž si potraviny v mrazáku zachovají kvalitu. Podívejte se:

Zdroj: Youtube


2) Chybějící popisky

I když je to práce navíc, vyplatí se označit si název suroviny a datum, kdy jídlo nebo surovinu do mrazáku ukládáte. V opačném případě hrozí, že si budete prohlížet pět podobných balíčků masa a nebudete vědět, který je v mrazáku nejdéle, případně zda na vás po rozmrazení vykoukne vepřová krkovice, nebo plec.


3) Zbytečné otálení

Čím dříve surovinu zamrazíte, tím lépe. Platí to zejména o mase – určitě není vhodné ho skladovat v lednici a v den spotřeby ho uložit do mrazáku. Pamatujte, že i během mražení se stále množí nežádoucí bakterie a po rozmrazení na vás může čekat nemilé překvapení v podobě zkaženého a zapáchajícího masa.

Zamrazte ho ideálně ihned po nákupu, nejlépe po menších porcích – myslete na to, že po rozmrazení se musí co nejdříve spotřebovat a nesmí se už znovu mrazit.


4) Nevhodné potraviny

Ne každá surovina se k mražení hodí. Patří mezi ně mléko, vejce ve skořápce (čerstvá i vařená), měkké sýry, ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody a také potraviny s vysokým obsahem tuku, jako jsou ořechy, káva nebo čerstvá smetana.

Pokud chcete skladovat hotová jídla, co nejdříve po uvaření je zchlaďte a zamrazte. K mrazení se ale nehodí vařené těstoviny, vařené brambory a smažená jídla se strouhankou – po rozmrazení se stanou nepoživatelnými.


5) Dlouhá doba skladování

Tuto chybu někdy udělal každý z nás. Máme pocit, že uložením do mrazničky se potravina stává nesmrtelnou a počká tam na nás, než půjdeme do důchodu. Ve skutečnosti se ale mražením pouze prodlouží její trvanlivost a s postupem času klesá její kvalita i zdravotní nezávadnost.

Doba skladování je omezená a liší se podle konkrétního druhu:

  • Libové kuřecí a hovězí maso – 12 měsíců
  • Tučné maso – 3 měsíce
  • Mleté maso – 6 měsíců
  • Ovoce a zelenina – 12 měsíců
  • Bylinky – 12 měsíců
  • Mořské ryby – 12 měsíců
  • Sladkovodní ryby – 4 měsíce
  • Pečivo – 2 měsíce
  • Hotová jídla – 2-4 měsíce

Zdroj: rozhlas.cz, www.ireceptar.cz