Multifunkční hrnec spolehlivě nahradí klasický hrnec, pánev, horkovzdušnou troubu. Ale také napařovač, objemný zavařovací hrnec a fritézu a v některých případech rovněž papiňák. Přesto i tentokrát platí, že před výběrem tohoto kuchyňského všeuměla je nezbytné ujasnit si několik základních parametrů.

Podívejte se na náš test multicookeru:

Zdroj: VLM

Kapacita strávníků

Obecně platí, že na jednu osobu se počítá zhruba s 1 litrem objemu hrnce. To však v případě hrnců multifunkčních není zcela přesné. Záleží na tom, k čemu se hrnec bude nejvíce používat. Zda v něm chcete připravovat jen menší kusy masa, nebo celé kuře či kachnu, jestli budete vařit v páře, či v létě zavařovat okurky a kompoty. Jiné potřeby bude mít jedno- či dvoučlenná domácnost, naopak početnější rodina může sáhnout třeba po hrnci s objemem 15 l a více.

Nepřilnavý povrch

Multicookery se skládají ze dvou základních částí: z vnějšího pláště a vnitřní nádoby. Vnější část včetně poklice se nejčastěji vyrábí z kombinace nerez oceli, odolného plastu, případně skla. Mnohem podstatnější je však materiál vnitřní nádoby, která bývá ve spotřebiči buď pevně zabudovaná, nebo ji lze vyjmout a snadněji umývat. Vyjímatelnou nádobu je také možné použít samostatně, například vařit v ní i na klasické varné desce či i s pokrmem vložit do trouby. Záleží ovšem na konkrétním typu použitého materiálu.

Vnitřek hrnce může být z hliníku v kombinaci s některou nepřilnavou vrstvou, takže dobře vede teplo, a přitom je odolný proti tepelné deformaci. U dražších spotřebičů se lze setkat s nerezovou ocelí. Také povrch vnitřní nádoby může být vylepšen nepřilnavou vrstvou, třeba teflonem. K dalším používaným materiálům patří keramika a kamenina, a to zejména kvůli zdravotní nezávadnosti.

Rychlý a výkonný

Při výběru se dále zajímejte o příkon přístroje, u multifunkčních hrnců se pohybuje v rozmezí 500 až 1 600 W. Čím vyšší příkon, tím rychleji a efektivněji se v něm bude vařit. V závislosti na příkonu se však také zvyšuje spotřeba energie.

Snadné ovládání

Multifunkční hrnce fungují zcela samostatně, vyžadují jen zapojení do elektrické zásuvky. Mají velmi snadné, intuitivní ovládání, takže se v jejich obsluhování rychle zorientuje i technický antitalent. Levnější modely lze ovládat pomocí tlačítek a otočných knoflíků. Dražší produkty bývají vybaveny LCD displejem kombinovaným s tlačítky či dotykovým displejem pro volbu programů, některé špičkové výrobky si s majiteli dokonce „povídají“ v anglickém či českém jazyce.

Důležitá výbava

Podstatnou součástí výrobku je výbava v podobě rozmanitých nástavců, nádob, mřížek a roštů. Součástí multifunkčních hrnců s digitálním displejem bývá i digitální kuchařka, stačí zvolit příslušný recept, vložit do hrnce omyté suroviny a těšit se na oblíbené jídlo.

Multifunkční pomocníci mívají k dispozici zpravidla 8 až 17 programů. Hravě zvládnou jak klasické vaření, smažení a dušení ve vlastní šťávě, tak pečení, zapékání či přípravu surovin v páře, ale i grilování nebo výrobu domácích jogurtů. Integrované pečicí programy dokážou upéct nejen maso, ale i koláč nebo buchtu. Celá řada modelů však umožňuje rovněž nastavení vlastního programu – s teplotou od 20 do 220 °C a délkou vaření podle svých představ.

Co ještě přijde vhod

Mezi užitečné funkce náleží odložený start, automatické vypnutí přístroje či udržování teploty, jež se postará o to, aby jídlo zůstalo nějakou dobu teplé. Paměť používaného programu se využije třeba v případě, kdy během vaření vypadne elektrický proud – tehdy si spotřebič zapamatuje, v které fázi přípravy pokrmu byl přerušen, a po opětovném spuštění elektřiny bude s vařením pokračovat přesně tam, kde přestal.

Tento článek jste si mohli přečíst v časopisu Dům & Zahrada 4/2022.